menu zeleny modry zluty fialovy oranzovy cerveny

třída červený klíček

aktuality

Návštěva učitelek ZŠ

Tak jako v minulém roce pro Vás uspořádáme návštěvu učitelek Základní školy M.Horákové. Podají Vám potřebné informace k zápisu dětí do školy. Těšíme se na Vaši účast v úterý 26.března od 16.hodin ve třídě Fialový klíček.
zveřejněnil: 12.02.2019 Martinková Alena


Divadlo v MŠ

Ve čtvrtek 14. února navštíví naší školku divadélko s představením "Cestujeme za zvířátky". Vstupné bude uhrazeno z fondu.
zveřejněnil: 11.02.2019 Martinková Alena


třídní schůzka

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na „Třídní schůzku – přátelské posezení“, které pro Vás uspořádáme ve čtvrtek 21. 2. 2019 Začátek plánujeme na 16.00 hod, prosíme, abyste si pro své děti v této době zajistili hlídaní. Program: 1. Informace zástupce Spolku rodičů, činnost, financování. 2. Informace ředitelky , třídních učitelek 3. Prostor pro individuální pohovory rodičů s učitelkami. Těšíme se na Vaši hojnou účast.Vaše třídní učitelky
zveřejněnil: 08.02.2019 Kašparová Martina


Exkurze u hasičů

Pro děti plánujeme exkurzi k hasičům dne 8. března - pátek. Ze školky půjdeme v 9.30 hodin na MHD. Děti se nasvačí před odjezdem a vrátí se do MŠ na oběd.
zveřejněnil: 28.01.2019 Martinková Alena


Odklady školní docházky - čtěte pozorně, nepřehlédněte

Vážení rodiče dětí v posledním ročníků před nástupem do ZŠ, zápis do základní školy se pomalu blíží. Včera nás oslovila Pedagogicko - psychologická poradna HK s prosbou o pomoc a zároveň urychlení procesu vydávání doporučení k odkladu školní docházky. V minulých dnech jsme oslovili ty z Vás, jejichž děti mají problém s výslovností a budou případně žádat o odklad školní docházky do ZŠ z důvodu špatné výslovnosti. Školní zralost těchto dětí vyšetří Speciální poradenské centrum Logáček, o vyšetření jste již vyjádřili zájem, v těchto dnech dostanete od učitelek na třídách k podpisu další dokumenty, které budou k vyšetření potřeba. Vyšetření se uskuteční v MŠ, Vy pouze přijdete (dle objednání) na závěrečnou konzultaci s pracovnicí, která bude vyšetření provádět. Pokud budete skutečně o odklad svého dítěte žádat, bude Vám pak již stačit pouze vyjádření pediatra. S těmito dokumenty přijdete k zápisu do ZŠ ve dnech 12. a 13.dubna. Vás se následná informace již netýká. Pro ostatní, kteří uvažují o odkladu školní docházku svého dítěte, ale z jiného důvodu, než je řeč a chtějí využít naši pomoci v administraci, nechť se neprodleně přihlásí u učitelek na třídě, nebo napíší email na adresu novakova@msklicekhk.cz ,nebo telefonicky 725796262. Těmto zájemcům vyplníme „Sdělení mateřské školy“, které je k dispozici na stránkách poradny, dáme Vám sdělení podepsat a hromadně odešleme do poradny. Ta si bude moci lépe vyšetření koordinovat a rozplánovat a včas děti vyšetřit a nebude následně nutné, aby např. ředitel ZŠ musel pozastavovat správní řízení, ve kterém se dítě do ZŠ přijímá, z důvodu, že musí čekat na doporučení z poradny, které poradna nemůže vydat do doby, než dítě vyšetří. Poradna Vás sama následně bude kontaktovat a sdělí Vám termín vyšetření (i podle věku dítěte, mladší děti bude vyšetřovat déle, starším např. dá termín vyšetření již v březnu…). Celý proces se urychlí. Pokud naši nabídky nevyužijete, můžete si sami stáhnout sdělení ze stránek poradny, dát nám ho vyplnit, poslat nebo donést do poradny a individuálně se objednat. Toto je samozřejmě také možné. Ještě chci upozornit na to, že i když dáte dítě vyšetřit na školní zralost, neznamená to, že musí mít nakonec odklad školní docházky, toto vyšetření Vám může pomoci v rozhodování a je klidně možné, že doporučení poradny nakonec u zápisu nepředložíte a o odklad žádat nebudete. Cílem tohoto společného snažení je, aby děti šly v dubnu k zápisu již poradnou vyšetřené, nebo alespoň již objednané na vyšetření. Předem Vám děkuji za spolupráci Kateřina Nováková, ředitelka školy
zveřejněnil: 23.01.2019 Nováková Kateřina Bc.


Škola v přírodě

Prosíme všechny rodiče, aby do 28.2. potvrdili účast/ neúčast dětí na škole v přírodě. Dle tohoto nahlášení z ČK a OK bude vypočítána cena. Prosíme o důkladné zvážení, zda opravdu má dítě zájem na ŠVP jet. Více informací o ŠVP naleznete na nástěnce. Děkujeme
zveřejněnil: 22.01.2019 Hálová Renata Mgr.


Třídní schůzky

Vážení rodiče, předběžně Vás zveme na třídní schůzku ČK, která se bude konat 21.2.2019.
zveřejněnil: 22.01.2019 Hálová Renata Mgr.


Odklad školní docházky

Pokud zvažujete odklad povinné školní docházky, prosím nahlaste nám to ve třídě, tyto informace potřebujeme vědět. Děkují paní učitelky.
zveřejněnil: 22.01.2019 Hálová Renata Mgr.


Sportovní karneval

Vážení rodiče, chystáme pro Vás a Vaše děti SPORTOVNÍ KARNEVAL, který se bude konat ve středu - 13. února v Sokolovně na Novém HK od 17. hodin. Těšíme se, jaké zajímavé sportovní kostýmy dětem připravíte. Rovněž oceníme, když své děti podpoříte a přijdete v masce také. Zároveň se na Vás obracíme s prosbou o poskytnutí zdobícího materiálu na výzdobu sálu, který můžete nosit do třídy již nyní. Jedná se o girlandy, nafukovací balónky, lampióny, konfety, provázky na zavazování balónků, špendlíky, připínáčky, izolepy, čtvrtky, svorky, krepák aj. dle Vašich možností. Navíc Vás prosíme o zhotovené nebo propagační materiály se sportovní tématikou. Využijeme je na výzdobu sálu. Předejte učitelkám ve třídě nejdéle do 8.2. Uvítáme rodiče, kteří budou ochotni nám pomoci s přípravou a výzdobou sálu (13. 2. od 14-17 hod). Domluvte se u učitelek ve třídě, kdo by nám mohl něčím přispět a pomoci. Vstupenky v předprodeji od pondělí 4. 2. ve vaší třídě u učitelek. Vstupné – 70,-, děti z naší školky – zdarma. Starší sourozenec potřebuje také vstupenku. K tanci a poslechu bude hrát oblíbená skupina Nota Bene. Pro děti a rodiče budou připraveny soutěžní a taneční radovánky. Sál je propojen s restaurací, kde se můžete občerstvit. Prosíme rodiče, aby své děti do masek ustrojili z větší části doma, jelikož šatna je stísněná. Při vstupu na karneval děti z naší školky obdrží dárek. Těšíme se na Vás.
zveřejněnil: 22.01.2019 Martinková Alena


22.1. Odpadá plavání

Tento týden probíhá lyžařský výcvik a proto je hodina plavání zrušená, bude se nahrazovat, včas budete informováni.
zveřejněnil: 21.01.2019 Hálová Renata Mgr.


Čertovská besídka

Vážení rodiče, Srdečně Vás zveme na ČERTOVSKOU besídku s tvořením. Bude se konat 6. 12. v 15:30 hod v ČK. Ochutnávce cukroví nebo jiných dobrot se nebráníme... :) Prosíme, abyste dobroty nosili ráno, my je s dětmi připravíme. Prosíme, abyste kluky ustrojili do čertovského, holčičky do bílého trička a červené sukýnky, rohy s sebou Těšíme se na Vaši účast!  Vážení rodiče, informujeme Vás o tom, že na výše uvedené školní akci mohou být zúčastněnými pořizovány audio záznamy, za které škola neodpovídá. Bc. Kateřina Nováková, ředitelka
zveřejněnil: 03.12.2018 Hálová Renata Mgr.


Divadlo v mš

Ve čtvrtek 6.12. budeme mít v MŠ představení "Radujme se,veselme se"
zveřejněnil: 03.12.2018 Hálová Renata Mgr.


ODPADÁ PLAVECKÁ VÝUKA !!!

ZÍTRA 28.11 ODPADÁ PLAVECKÁ VÝUKA, VÝUKA BUDE NAHRAZENA O TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT
zveřejněnil: 27.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Vycházka do lesa

Prosíme všechny rodiče, aby přivedli své děti v pátek 23.11. do 8:10 hod. Děkujeme
zveřejněnil: 21.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Divadlo- školička kouzel

Ve čtvrtek 22.11. 2018 budeme mít ve školce „Školičku kouzel – Harry Potter“. Vstupné uhradíme z fondu.
zveřejněnil: 14.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Vánoční dílna

Vážení rodiče,srdečně Vás zveme na vánoční dílnu,kde si můžete společně s dětmi ozdobit adventní věnec.Věnce a všechny potřebné věci budete mít k dispozici SVÍČKY,BODCE,PŘÍZDOBY,můžete si přinést i vlastní.Po dokončení zaplatíte věnce a doplňky,které použijete.Dílna se bude konat ve čtvrtek 29.11. Vzhledem k tomu,že potřebujeme zajistit příslušné množství věnců předem,prosíme o závazné přihlášení podpisem na přiložený seznam.Na příjemné odpoledne se těší děti a paní učitelky.
zveřejněnil: 14.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Zubní dentistka

Preventivní program Zdravé zoubky se uskuteční se studentkou 20.11.
zveřejněnil: 14.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Den Čertíka Bertíka

Rodiče, Den Čertíka Bertíka se uskuteční dne 3. 12., jako již tradičně se děti mohou převléknout do čertovských popřípadě andělských kostýmů :)
zveřejněnil: 14.11.2018 Hálová Renata Mgr.


Jablíčkové potěšení

V týdnu od 29.10-2.11. budeme mít téma Jablíčkové potěšení. Prosíme rodiče o donesení jablíček. Budeme je ochutnávat, sušit, počítat, určovat velikost, barvy, tvar a jiné :) Děkujeme
zveřejněnil: 25.10.2018 Hálová Renata Mgr.


Podzimní prázdniny

V pondělí a v úterý 29.,30.10. budou podzimní prázdniny, atak budou děti spojené ve FK. V těchto dvou dnech odpadají nadstandartní aktivity.
zveřejněnil: 25.10.2018 Hálová Renata Mgr.


Prosba- plavání

Prosíme všechny rodiče, aby dětem na plavání ovoce nebo zeleninu nakrájeli vždy do krabičky. Tím zamezíme vyhazování nadbytečných potravin. Dále prosíme rodiče, aby děvčata neměla řetízky, náušnice, sponky a vlasy jim dejte do gumičky (pletený culík, pokud jde ) Děkujeme
zveřejněnil: 25.10.2018 Hálová Renata Mgr.


téma týdne

Téma: Celé Česko i Klíček čte dětem! ... aneb máme rádi knihy Tyto dva týdnu se budeme nejvíce soustředit na rozvoj předčtenářské gramotnosti a vše s ní spojené- jemná a hrubá motorika, grafické napodobování písmen, vyhledávání znaků, práce dle postupu a posloupnosti, budeme pracovat s literárními texty, tvořit ve výtvarném ateliéru pomocí knih, vymyslíme si vlastní pohádku, zacvičíme si dětmi oblíbenou jógu, začneme pracovat s didaktickým materiálem pro předškoláky- Projekt- Medvídek NIVEA, budeme hrát námětové hry Na Divadlo, Na knihovnu, Na knihkupectví… ...a budeme si vštěpovat lásku ke knihám … V pondělí shlédneme divadlo o kytaře, ve středu si zaplaveme, ve čtvrtek dáme druhou šanci Jitru- hudební pohádce.
zveřejněnil: 08.10.2018 Hálová Renata Mgr.


Poděkování

! DĚKUJEME ! Panu Veselému za poskytnutí finančních prostředků mateřské škole pro nákup tabletu do Červeného Klíčku. Tento týden se s ním začnou děti učit. Tímto Vám moc děkujeme, vážíme si Vašeho dobrého skutku :)
zveřejněnil: 08.10.2018 Hálová Renata Mgr.


Vycházka do lesa

Dne 16.10. v dopoledních hodinách půjdeme s dětmi a s lesním pedagogem do lesa, který si pro nás připravil výukový program o přírodě. Čas odchodu z MŠ bude vyvěšen na nástěnce.
zveřejněnil: 08.10.2018 Hálová Renata Mgr.


DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ JITRO

DRUHÝ POKUS- JITRO VE ČTVRTEK 11.10. pojedeme do Jitra na hudební pohádku „O Sněhurce“ . Pojedeme MHD v 9:25 hodin. S sebou dejte dětem batůžek s malou svačinkou (OVOCE/ZELENINA ), pití a pláštěnku. Bohužel 2.10. došlo k omylu ze strany Jitra a divadlo se nekonalo :( místo divadla jsme si ukazovaly pamětihodnosti města (foto na NASEMS.CZ)
zveřejněnil: 04.10.2018 Hálová Renata Mgr.


šikulky

Kdo je přihlášený na šikulky, vybíráme do fondu spolku rodičů za tuto zájmovou aktivitu 200Kč. První hodina šikulek bude ve čtvrtek 4.10.2018. Děti si prosím vyzvedávejte ve své třídě, děkujeme.
zveřejněnil: 02.10.2018 Hálová Renata Mgr.


EXKURZE

Ve čtvrtek 4.10. pojedeme na exkurzi do veterinární školy v Kuklenách, kde se pořádá DEN ZVÍŘAT. Pojedeme v 8:30 hodin objednaným autobusem. Prosíme, přiveďte děti do MŠ nejpozději do 8:00 hodin. S sebou dejte dětem batůžek s malou svačinkou (ovoce/zeleninu!!!), pití a pláštěnku.
zveřejněnil: 01.10.2018 Hálová Renata Mgr.


Fotografování (veverka)

bude probíhat dne 25.10. Přihlašovat se můžete na nástěnkách.
zveřejněnil: 01.10.2018 Hálová Renata Mgr.


HUDEBNÍ POHÁDKA

V úterý 2.10. pojedeme do Jitra na hudební pohádku „O Sněhurce“ . Pojedeme MHD v 9:00hodin. S sebou dejte dětem batůžek s malou svačinkou (ovoce/ zelenina) pití a pláštěnku.
zveřejněnil: 27.09.2018 Hálová Renata Mgr.


KOUPACÍ ČEPICE

Důležité sdělení!! Koupací čepici musí nosit do plaveckého bazénu i chlapci. Bez plavací čepice nebudou děti vpuštěni do vody. Bohužel toto nové pravidlo Vlnky platí od 27.9. Děkujeme, že chlapcům zakoupíte čepice. Paní učitelka Renča.
zveřejněnil: 27.09.2018 Hálová Renata Mgr.


angličtina

Přihlašování dětí na angličtinu proběhne ve středu 26.9.2018 od 6:15 hod v ČK. Tato nadstandartní aktivita přednostně přijímá děti předškolního věku, které kroužek v minulém roce nenavštěvovaly. Veškeré podmínky a informace k přihlášení naleznete na nástěnkách v ČK a OK. Těším se na Vás! paní učitelka Mgr. Renata Hálová.
zveřejněnil: 17.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Logopedická depistáž

Logopedická depistáž bude probíhat v Červeném Klíčku dne 18.9. Depistáže se budou účastnit děti zákonných zástupců, kteří projevili zájem a vyplnili formulář s žádostí. Dítě nemůže být bez žádosti vyšetřeno.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Knihovna

Maminko, tatínku, protože už jsme velcí předškoláci, budeme tento školní rok docházet do Městské knihovny U Labutě na NHK (v dopoledních hodinách). Čekají na nás krásné vzdělávací programy a také si budeme vštěpovat lásku ke knihám Termíny a témata: 20. 9. Postavy z Večerníčků 18. 10. Povídání o podzimu 15. 11. Pohádky z hradeckých lesů 13. 12. Vánoční příběh 17. 1. Larsova cesta na severní pól 21. 2. Ptáčci v zimě 21. 3. Básničky 18. 4. Jaro 16. 5. Lidské tělo- 5 smyslů 13. 6. Povídání o HK
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Soptíkovo lyžování

Vážení rodiče, v těchto dnech se můžete přihlašovat na nástěnce v ČK na Soptíkovo lyžování. Více informací naleznete na nástěnkách v ČK.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


První lekce plavání

První hodina plavecké výuky bude ve středu 19.9. Dětem s sebou do batůžku dejte osušku, plavky v pytlíčku, pití, ovoce ke svačině (prosíme né sušenky), popřípadě hřeben pro dlouhovlásky. Na plavání raději docházíme procházkou, přírodou. Za nepříznivého počasí jezdíme MHD. Na plavání budeme z MŠ odcházet po svačince a vracet se na oběd (11: 45hod). UPOZORNĚNÍ: Kartu MHD děti nepotřebují, jízdu mají zdarma, pokud jedou s učitelkami z MŠ).
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Plavání- sprchové gely

Prosíme, o donesení sprchového gelu/dítě. Z hygienických důvodů se děti myjí vždy před vstupem do bazénu. Není možné, aby se každé dítě mylo svým vlastním sprchovým gelem, tudíž všechny gely vybíráme dopředu do třídy a všechny poctivě vystřídáme :) Děkujeme za pochopení a donesení.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Plavky na plaveckou výuku

DODATEK: prosíme všechny rodiče, aby děvčátkům dávali JEDNODÍLNÉ plavky (popřípadě spodní část) a dlouhovláskám KOUPACÍ ČEPICI! Děkujeme
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Podzimní opékání

Milé děti, vážení rodiče, připravili jsme pro Vás na školní zahradě v úterý 25.9. 2018 v 16,00 tradiční „Podzimní opékání“ Děti budou mít párky, chléb, kečup a hořčici zajištěné. Těšíme se na vás… Učitelky ČK a FK Pokud se ve Vašich řadách, případně prarodičů, najde ochotný hudebník, který by nám zahrál u ohně, aby se děti postupně seznámily s táborovými písněmi, budeme rády. Vážení rodiče, informujeme Vás o tom, že na výše uvedené školní akci mohou být zúčastněnými pořizovány audio záznamy, za které škola neodpovídá.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Třídní schůzky

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které pro Vás uspořádáme ve čtvrtek 20.9. 2018 od 16. 00 hod ve třídě. Při schůzkách budete informováni o transformaci Sdružení rodičů, budete volit navrhované zástupce, hlasovat o příspěvcích, získáte informace o práci na jednotlivých třídách, o režimech dne, požadavcích, které učitelky budou během roku na děti klást, seznámíte se s výchovnými záměry, didaktickými pomůckami, které při práci s dětmi používáme, s plánem práce, akcemi školy, budete mít prostor pro případnou osobní konzultaci s učitelkami atd. Vaše účast na schůzkách je pro nás velmi cenná. Bc. Kateřina Nováková, řed. školy Prosíme Vás o zajištění péče o Vaše děti. Není vhodné, aby se schůzky účastnily. Na schůzce budou vybírány příspěvky sdružení (cca 300.- Kč).
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Dopravní hřiště

V pátek 21.9. půjdeme s dětmi na dopravní hřiště do Třebše, kde si vyzkouší své zkušenosti a zručnost. Prosíme rodiče, aby dali dětem na tento den přilby na kolo. Dejte jim prosím i batůžek s pitím. Na dopravním hřišti budeme od 10:00-11:00 hodin. Vážení rodiče, informujeme Vás o tom, že na výše uvedené školní akci mohou být zúčastněnými pořizovány audio záznamy, za které škola neodpovídá.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Vycházka do lesa

Dne 16.10. v dopoledních hodinách půjdeme s dětmi a s lesním pedagogem do lesa, který si pro nás připravil výukový program o přírodě. Čas odchodu z MŠ bude vyvěšen na nástěnce.
zveřejněnil: 10.09.2018 Hálová Renata Mgr.


STRAVA

NEPŘEHLÉDNĚTE - ČTĚTE - DŮLEŽITÉ ! Vážení rodiče, od září 2018 začneme používat nový způsob elektronické odhlášky stravy dětí. Bude pro Vás komfortnější, navíc se informace budou automaticky přenášet do programu školního stravování, což nám velmi usnadní práci. Již nyní budete moci po prvním přihlášení (přihlašovací údaje obdržíte od učitelek na třídě) začít odhlašovat stravu, nahlížet na stravovací účet svého dítěte, kde uvidíte své zůstatky. Až do 7.9. 2018 půjde odhlašovat strava ještě zároveň „starým způsobem“, po tomto datu již bude starý způsob nefunkční. Doporučuji seznámit se s podrobným Návodem web odhlaska.cz., který je přiložen a také vyvěšen na internetových stránkách školy v záložce školní aktuality. JEŠTĚ JEDNA VELMI DŮLEŽITÁ INFORMACE SOUVISEJÍCÍ SE STRAVOVÁNÍM PRO NOVÝ ŠKOLNÍ ROK. Z důvodu neustálého růstu cen potravin upravujeme od 1.9. 2018 cenu denní stravy o 1 Kč na 34.- Kč a 38.- Kč pro děti s odkladem ŠD A dále: na základě kontroly auditu města jsme od 1.9. 2018 povinni účtovat od druhého dne nepřítomnosti dítěte bez odhlášení stravy rodiči, celou sazbu za stravování (bez dotace státu). U dětí do 6 let činí sazba 69.- Kč za den, u dětí do 7 let 73.- Kč, u dětí do 6 let bez odpolední svačiny 56.- Kč, u dětí do 7 let bez odpolední svačiny 59.- Kč. Tato zvýšená sazba Vám bude odečtena ze stravovacího účtu dítěte. Takto uhrazený oběd si máte možnost vyzvednout ve třídě, kam Vaše dítě dochází, v 11.45 hod. Pokud si stravu nevyzvednete v avizovaném čase a předem se nedohodnete na jiném způsobu, bude jídlo vydáno dětem ve třídě jako přídavek. Uhrazenou odpolední svačinu Vám bude školní jídelna kompenzovat balenou tyčinkou, případně jinou vhodnou balenou potravinou
zveřejněnil: 07.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Výlet do zábavného parku Šťastná země

Vážení rodiče, Spolek rodičů Vás zve na společnou sobotní akci rodičů a dětí - Výlet do zábavného parku Šťastná země v Radvánovicích. Můžete se závazně přihlašovat na formulářích v šatně dětí jednotlivých tříd. Sraz bude v sobotu 15.9. 2018 v ulici Pod Zámečkem v 8.45 hod, návrat okolo 16. hod. Děti z MŠ mají výlet zdarma, ostatní účastníci budou hradit pouze vstupenku.
zveřejněnil: 05.09.2018 Hálová Renata Mgr.


Heligerová- na farmě

Dne 11.6. budou mít děti dopolední představení od paní Heligerové s tématem na farmě.
zveřejněnil: 05.06.2018 Hálová Renata Mgr.


Poslední lekce plavání

Poslední lekce plavání bude 13.6.!
zveřejněnil: 05.06.2018 Hálová Renata Mgr.


Knihovna

Dne 21.6. jdeme do knihovny na NHK, téma Hradec Králové
zveřejněnil: 05.06.2018 Hálová Renata Mgr.


informace pro rodiče- škola v přírodě

INFORMACE PRO RODIČE- ZŮSTATEK PENĚZ ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ Vážení rodiče, po celkovém vyúčtování školy v přírodě je finanční rozdíl z obou tříd (ČK a OK) 3174 Kč. Rády bychom tyto peníze využily na třídní akci Rozloučení s předškoláky. Pokud s tímto návrhem nesouhlasíte, prosíme, vyjádřete svůj nesouhlas učitelkám na třídě do 8. 6. 2018. Děkujeme
zveřejněnil: 29.05.2018 Hálová Renata Mgr.


Na co se budeme zaměřovat

MAMINKO, TATÍNKU, BABIČKO, DĚDEČKU, NÁSLEDUJÍCÍ OBDOBÍ SE BUDEME S NAŠÍ TŘÍDOU ZAMĚŘOVAT NA DALŠÍ OBLASTI DŮLEŽITÉ PRO VSTUP DO 1. TŘÍDY. Tyto požadavky jsou dle Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání důležité k ukončení předškolního vzdělávání a ke vstupu do základní školy. JEDNÁ SE O ČASOPROSTOROVOU ORIENTACI (děti by se měly na konci předškolního období orientovat v čase i v prostoru) • BUDEME OPAKOVAT ORIENTACI V ČASE (dny v týdnu, názvy měsíců, roční období, ráno, v poledne, večer a s tím spojené různé činnosti, například, že se snídá ráno, ze školky chodí odpoledne, o víkendu se relaxuje doma atd.) • ORIENTACI NA VLASTNÍM TĚLE (části lidského těla, orgány, kolik máme prstů, pravé ucho, levá ruka, palec, ukazováček atd.) • PRAVOLEVOU PROSTOROVOU ORIENTACI (tu už máme téměř natrénovanou :) ), • A ORIENTACI V PROSTORU (nad, pod, vedle, za, druhý, první, poslední atd.). TÍMTO VÁS PROSÍME O SPOLUPRÁCI, ABYSTE SE I VY DOMA NA TYTO TÉMATA ZAMĚŘILI, TÍM ZKVALITNÍME A ZEFEKTIVNÍME VZDĚLÁNÍ VAŠICH DĚTÍ :) DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI
zveřejněnil: 17.04.2018 Hálová Renata Mgr.


Návštěva Knihovny na NHK

Ve čtvrtek 19.4. jde Červený klíček do Knihovny povídat si o Jaru.
zveřejněnil: 17.04.2018 Hálová Renata Mgr.


Dotazníky

Vážení rodiče, od pondělí Vám budemerozdávat anonymní dotazníky, prosíme o jejich vyplnění a o vhození do krabice v šatně ČK do 30.4.2018 Děkujeme
zveřejněnil: 15.04.2018 Hálová Renata Mgr.


exkurse k hasičům

proběhne 13.3., návrat do mš bude malinko později, okolo 12 hod. Děti s sebou nic nepotřebují, jen dobrou náladu :)
zveřejněnil: 10.03.2018 Hálová Renata Mgr.


Fotografie z karnevalu

Na webových stránkách už jsou fotografie z Pyžamového karnevalu, které si můžete prohlédnout.
zveřejněnil: 06.03.2018 Hálová Renata Mgr.


Knihovna 8.3.2018

Ve čtvrtek 8.3.2018 jdeme do Knihovny na téma ptáci.
zveřejněnil: 06.03.2018 Hálová Renata Mgr.


Informace pro fotbalisty

Vážení rodiče našich fotbalistů čtěte pozorně! Chceme podpořit přípravu našich fotbalistů na fotbalový turnaj i v době, kdy počasí nedovoluje provádět trénink dělat. Zajistili jsme proto pronájem haly ve Třebši i pro fotbalisty a to prozatím 1x za 14 dní. V současné době je na kopanou přihlášeno více jak 20 dětí, během podzimu některé děti nejevily o trénink zájem, prověříme, zda došlo ke změně, pokud by nezájem nadále trval, poradíme se s Vámi, jak dále postupovat. Tréninky budou v hale probíhat v těchto termínech: 12.3., 26.3., 9.4., 23.4. pokud by se ani v květnu ještě nedalo hrát venku, budeme pokračovat ve 14 denních intervalech, dáme Vám vědět. v době od 10.15 hod do 11.15 hod. Prosíme Vás o zajištění oblečení a obuvi pro fotbalisty na převlečení do tělocvičny – trenky, tričko a čistou sportovní obuv, která dětem umožní bezpečně kopat do míče, tenké plátěnky nejsou vhodné a kopačky také ne (pouze sálové). Věci dětem dejte v daný den do batůžku do šatny a přibalte pití v lahvičce se šroubovacím uzávěrem a maličkou sladkost. Je možné, že oblečení a boty budou mít děti stabilně v igelitové tašce v sáčku v šatně a Vy v daný den dodáte pouze batoh a občerstvení. Kdybyste na kopanou zapomněli, a věci nedonesli, učitelky vezmou ze šatny igelitovou tašku a občerstvení dítěte provizorně zajistí. Kateřina Nováková, ředitelka školy
zveřejněnil: 26.02.2018 Jeníkovská Hana


odhlašování stravy

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste od 14. 2. 2018 po dobu hospitalizace vedoucí školní jídelny, paní Lukšíčkové preferovali odhlašování stravy na internetu, lístcích u vchodu a SMS zprávami (725 796 261) a omezili způsob telefonický a mailem. Odhlášky bude řešit vedoucí kuchařka, která má jiné pracovní povinnosti. Děkujeme za spolupráci Bc. Kateřina Nováková ředitelka školy
zveřejněnil: 08.02.2018 Hálová Renata Mgr.


Třídní schůzky

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na „Třídní schůzku – přátelské posezení“, kterou pro Vás uspořádáme ve čtvrtek 13.2.2018 Začátek plánujeme na 16.00 hod, prosíme, abyste si pro své děti v této době zajistili hlídaní. Program: 1. Informace zástupce Spolku rodičů, činnost, financování. 2. Informace ředitelky školy 3. Informace třídních učitelek (vzdělávací nabídka, formy a metody práce s dětmi, výsledky vzdělávání, požadavky na sebeobsluhu, ukázky didaktických pomůcek, elektronických pomůcek, spolupráce rodiny a školy. 4. Prostor pro individuální pohovory rodičů s učitelkami. Těšíme se na Vaši hojnou účast, Renča a Jára.
zveřejněnil: 07.02.2018 Hálová Renata Mgr.


21.12. Aj nebude

Z provozních důvodů kroužek Angličtiny 21.12. odpadá. Po novém roce se na Vás opět budu těšit. Hezké svátky přeje paní učitelka Renča.
zveřejněnil: 15.12.2017 Hálová Renata Mgr.


Čertík Bertík

V úterý 5.12. budeme mít ve školce den "Čertíka Bertíka". Dejte dětem prosím jednoduchou masku - čertíka,Mikuláše či anděla. Nedávejte dětem masku na obličej, budeme se fotit.
zveřejněnil: 03.12.2017 Hokovská Jarmila


Knihovna

V pondělí 11.12. půjdeme do knihovny, kde bude pro děti připraven program na téma Vánoce.
zveřejněnil: 03.12.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční besídka

Milí rodiče a prarodiče, srdečně Vás zveme na Vánoční besídku, která se bude konat ve čtvrtek 14.12. v naší třídě od 15.30 hodin. Tentokrát jsme pojali besídku trochu netradičně, kromě vystoupení dětí zapojíme i rodiče. Společně s dětmi si vyrobíte jednoduchý vánoční svícen. Bližší informace budou na nástěnce v šatně. Jako každý rok uvítáme něco dobrého ke kávě pro rodiče a k čaji pro děti na závěr. Těší se na Vás děti a uč. Jára s Renčou.
zveřejněnil: 03.12.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční fotografie

Od Dnešního dne si v červené třídě můžete zakoupit fotografie Vašich dětí z Vánočního focení ( pouze ten, kdo se na toto focení přihlásil). Prosím připravte si přesné částky. Fotografie stojí 260/ některé 290 Kč. Děkuji.
zveřejněnil: 01.12.2017 Hálová Renata Mgr.


donesení pečícího papíru

Prosím o donesení pečícího papíru na tvoření. Stačí zhruba formát A4/ dítě (cca 28x 20cm). V pátek budeme vyrábět krásné lampiónky.  Předem moc děkuji za spolupráci. Paní učitelka Renča.
zveřejněnil: 20.11.2017 Hálová Renata Mgr.


Putování za Ježíškem

V úterý 28.11.budeme mít akci pro rodiče s dětmi "Putování se světýlkem za Ježíškem" od 16.30 hodin.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční dílna

Ve čtvrtek 23.11. - vánoční dílna, děti s rodiči si budou moci v Zeleném klíčku vytvořit adventní věnce od 15 - 16.30 hodin.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční fotografování

V úterý 14.11. proběhne Vánoční fotografování v naší MŠ od 8 hodin.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Putování za Ježíškem

V úterý 28.11. se uskuteční v naší MŠ akce s rodiči "Putování se světýlkem za Ježíškem" od 16.30 hodin.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční dílna

Ve čtvrtek 23.11. si budou moci děti s rodiči z naší třídy vyrobit adventní věnec, ve třídě Zelený klíček od 15 - 16.30 hodin.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Divadlo

V úterý 21.11. shlédnou děti v MŠ divadelní pohádku LUCIÁŠEK.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Knihovna

Ve čtvrtek 16.11. půjdeme s dětmi do knihovny na Novém Hradci Králové, kde bude pro děti připraven program "Pohádky z hradeckých lesů".
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Vánoční fotografování

V úterý 14.11. přijde pan Sychra fotografovat děti s vánoční tématikou.
zveřejněnil: 12.11.2017 Hokovská Jarmila


Přinést sklenici od přesnídávky

25.10.2017 :: Přinést sklenice od přesnídávky Prosím do 31.10. si každý donese jednu sklenici od přesnídávky ( malou, bez etikety, podepsanou). Budeme z ní vyrábět lucernicku. Děkuji :)
zveřejněnil: 25.10.2017 Hálová Renata Mgr.


knihovna

Ve čtvrtek 19.10.půjdeme do knihovny na Nový Hradec Králové-program-Povídání o podzimu.
zveřejněnil: 19.10.2017 Hokovská Jarmila


Hallowenský den

23.10. budeme mít Hallowenský den - prosíme rodiče, aby dětem dali na tento den jednoduchou strašidelnou masku.
zveřejněnil: 14.10.2017 Hokovská Jarmila


Logopedická depistáž

30.10. od 8 hodin proběhne ve školce logopedická depistáž.
zveřejněnil: 14.10.2017 Hokovská Jarmila


Zrakový screening

31.10. od 8,30 hodin - zrakový screening
zveřejněnil: 14.10.2017 Hokovská Jarmila


Soptíkovo lyžování

Rodiče, kteří přihlásili své dítě na Soptíkovo lyžování, se již můžou elektronicky přihlašovat přímo lyžarské škole. Přihlašovací adresy jsou k dispozici na nástěnce v šatně třídy.
zveřejněnil: 14.10.2017 Hokovská Jarmila


Knihovna

Ve čtvrtek 21.9. dopoledne půjdeme do knihovny na Novém Hradci Králové na vzdělávací program "Postavy z večerníčků".
zveřejněnil: 21.09.2017 Hokovská Jarmila


foceni

Ve stredu 13.9.se budou deti fotografovat na třídní tabla.
zveřejněnil: 13.09.2017 Hokovská Jarmila


Přivítání dětí a rodičů

Milé děti, vážení rodiče. Srdečně Vás vítáme v naší třídě Červený klíček. Těšíme se na společné zážitky, pohodu a spoustu legrace. Vaše učitelky Jára Hokovská a Renča Zastoupilová.
zveřejněnil: 03.09.2017 Hokovská Jarmila