třída fialový klíček

režim dne

NÁŠ DEN VE ŠKOLCE

• Školka se otevírá v  6,15 hod a my se scházíme nejpozději do 8,15 hod (zamykají se hlavní dveře)
    Scházíme se spoečně s kamarády z Červeného klíčku. Hrajeme si, stavíme, malujeme, vyrábíme, dokončujeme práci z minulého dne, vyprávíme si zážitky, cvičíme.
    Před svačinou se sejdeme v přátelském kruhu, kde se dohodneme společně na programu dne, řekneme si jaký je den v týdnu, měsíc, roční období, při aktuálních problémech si připomeneme dodržování pravidel naší třídy.
  • V 8,45 – 9,00 hod je svačinka. Potom si povídáme, zpíváme, učíme se básničky a říkadla, hrajeme společně hry, tančíme, hrajeme divadlo, počítáme, pracujeme po skupinkách v centrech aktivit.
  • V 9,45 hod se oblékáme a jdeme na procházku nebo si hrajeme na naší zahradě.
  • V 11,45 hod máme oběd. Postupně jíme příborem.
  • Po obědě se chystáme k odpočinku na matrace , posloucháme pohádku, kterou přečte paní učitelka nebo ji pustí z nahrávky. Koho přepadne spánek má možnost se prospat až do 14,15 hod. Kdo nemá chuť spát, může si  po krátkém odpočinku v tichosti u stolečku ve třídě  hrát didaktické stolní hry rozvíjející pozornost, paměť, logiku, stavět ze stavebnic, které rozvíjejí jemnou motoriku, kreslit si, modelovat, skládat, vystřihovat, plnit didaktické testy (v rámci přípravy na školu)
  • V 14,30 je odpolední svačinka.
  • Po svačince si hrajeme, zpíváme, cvičíme, kreslíme, tančíme, stavíme za stavebnic nebo chodíme na zahradu.
    Postupně se rozcházíme domů, v 15,30 hod se k nám připojí kamarádi z Červeného klíčku.
  • Školka se zavírá v 16,30 hod.