třída oranžový klíček

Jazykolamy

Moji milí řečníci, dnes si zkusíte, jak se dá váš jazýček zamotat !! Jak se to může stát ? Právě s těmito jazykolamy ! Jednu krátkou větu opakujte několikrát.Můžete začít hned teď ! BARVA LARVA. CINKY LINKY KONVALINKY.DRBU VRBU. DRNKY BRNKY, BRNKY DRNKY ! HAD HÁDÁ HADU ZÁHADU. JELEN LETĚL JETELEM. Můžete nám poslat zprávičku, jak se vám jazýček zamotal.
zveřejněnil: 09.04.2020 Martinková Alena

logo říkačky

Milé děti, posílám vám další říkačky na procvičení vašich mrštných jazýčků.Můžete si je zkoušet před zrcadlem a dívat se, jak se váš jazýček správně pohybuje. Tak hurá! Jdeme na to ! HLÁSKA R U hradu je stará brána, sedí na ní černá vrána. Vrána kráká kráky krák, letí k hradu černý mrak. Mrak usedá na bránu, je to hejno havranů. HLÁSKA R Franta má hrnec, běží jak srnec do krámu za roh kupovat tvaroh, kroupy a krupici. Ztratil tam čepici na rohu u vrat - musel ji sebrat. HLÁSKA R Povídala pračka, prát je pro mě hračka. Elektrický motor mám, motor vrčí, pere sám.
zveřejněnil: 08.04.2020 Martinková Alena

Básnička na hlásku S,Š

Breptadlo pro naše jazýčky.Dokážete se ho naučit nazpaměť? SVIŠŤ Na strništi šustí listí,po strništi sviští svišti. Strniště je cvičiště.Pro koho? No pro sviště !! Říkanka je krátká, ale možná vás trochu potrápí.Přeji hodně zdaru !
zveřejněnil: 04.04.2020 Martinková Alena

Pozor změna

Až do odvolání je zrušeno plavání a exkurze u hasičů !
zveřejněnil: 10.03.2020 Martinková Alena

Fotografování

Fotografování. Proběhne v úterý 31.3. dopoledne,sourozenci od 12 - 13 hodin. Celkem 6 ks fotografií za 290 Kč. Oblečení a rekvizity zajistí ateliér. Chlapci mohou mít rifle bez potisku. Kdo má zájem o fotografování, napište se na seznam v šatně.Najdete tam podrobné informace.

Procvičujeme hlásku - D

PŮJDEME DO VODY, TO BUDOU ZÁVODY. TONDA NÁS POVEDE, TEN PLAVAT DOVEDE. OLDA SE NEDAL, DOPLAVAL NEJDÁL.

Procvičujeme hlásku - U

ULIČNICE, ULIČNÍCI, UTÍKAJÍ NA ULICI. PAN UČITEL UF, UF, V PATÁCH. UŽ, UŽ PO NICH RUCE NATÁH. ULIČNÍCI, ULIČNICE, ALOU ZPÁTKY DO LAVICE. ULEJVÁCI UKŘIČENÍ ! UVÁŽU VÁS K NÁSTĚNCE, UDĚLÁM Z VÁS UČENCE.

Procvičujeme hlásku - Ž

ŽVÝKÁM, ŽVÝKÁM ŽVÝKAČKU, ŽUŽLÁM, ŽUŽLÁM ŽUŽU. ŽVÝKAČKA SE NEPOLYKÁ, ŽUŽU SPOLKNOUT MŮŽU. NEJRADŠI VŠAK ŽMOULÁM ŽELÉ, ŽELÉ MŮŽU SPOLKNOUT CELÉ !

Logopedická cvičení pro všechny

Vážení rodiče, chceme se s dětmi ještě více zaměřit na procvičování hlásek se správnou výslovností a posilování paměti. Každý pátek obdrží jedno z dětí domů kartičku s hláskou.V pondělí si přinese do třídy básničku na procvičování právě této dané hlásky.Určitě si poradíte a najdete nějakou v knize, časopisu nebo na internetu.Děkujeme za Vaši spolupráci, kdy děti tuto zábavnou formu určitě uvítají.
zveřejněnil: 12.02.2020 Martinková Alena

Škola v přírodě

Vážení rodiče, letos naši předškolní třídu čeká Škola v přírodě, která se uskuteční ve dnech 25. až 29. 5. 2020. Prosím, při rozhodování zvažte, zda je vaše dítě na samostatný pobyt mimo domov sociálně dostatečně zralé a zda mu v tom nebrání například závažné zdravotní omezení. Své rozhodnutí zapiště do formuláře na nástěnce v šatně. V letošním roce opět vyrazíme do Deštného v Orlických horách do chaty Jedlová. Cena za pobyt nepřevýší částku 2400 Kč.
zveřejněnil: 09.02.2020 Martinková Alena