informace vedení školky

Zápis pro školní rok 2024/25 se uskuteční 13. a 14.5. 2024. V sobotu 6.4. 2024 proběhne Dopoledne otevřených dveří. Pokud hledáte MŠ pro integraci svého dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami již od 3 let věku dítěte, obraťte se na nás.

obrázek zpráva Pozvánka na dopoledne otevřených dveří
Pozvánka na dopoledne otevřených dveří

18.03.2024

Mateřská škola Klíček uspořádá pro zájemce v sobotu 6.4. 2024 Dopoledne otevřených dveří. Sraz mezi 8.45 a 9.00 hod ve spojovací chodbě (vstup je možný ze dvora školy i brankou od sochy koníka). Od 9.00 hod proběhne společná prohlídka školy, od 9.45 hod beseda rodičů s ředitelkou školy. Doporučujeme vzít dětem s sebou bačkůrky na přezutí. Těšíme se na Vaši hojnou účast.

obrázek zpráva Jídelníček 11. - 15. 3. 2024
Jídelníček 11. - 15. 3. 2024

08.03.2024

obrázek zpráva STANOVENÍ ÚPLATY ZA STRAVNÉ OD 1. 2. 2024
STANOVENÍ ÚPLATY ZA STRAVNÉ OD 1. 2. 2024

01.02.2024

Vážení rodiče, na základě výpočtu nákladu za rok 2023 vynaložených na stravování se k 1. 2. 2024 mění cena stravného za neodhlášenou stravu od druhého dne nepřítomnosti. Děti do 6 let - Neodhlášená strava je strávníkovi od druhého dne nepřítomnosti účtovaná bez dotace státu ve výši 115,- Kč/dítě. Děti do 7 let - Neodhlášená strava je strávníkovi od druhého dne nepřítomnosti účtovaná bez dotace státu ve výši 119,- Kč/dítě. V Hradci Králové dne 1. 2. 2024 Barbora Novotná, vedoucí školní jídelny

obrázek zpráva Zveme Vás na tradiční karneval
Zveme Vás na tradiční karneval

16.01.2024

Vážení rodiče, milé děti! Přijměte od nás pozvání na Karneval s tématem „POVOLÁNÍ“. Bude se konat ve středu 28. února 2024 od 17 hodin v Sokolovně na Novém Hradci Králové. Bude hrát skupina NOTA BENE. Vstupné – 100,- Kč. Děti z MŠ Klíček – zdarma. Vstupenky budou v prodeji u učitelek od 19.2., starší sourozenec potřebuje také vstupenku. Při příchodu na karneval obdrží děti malý dárek. Pro rodiče a děti budou připraveny soutěžní a taneční radovánky. Sál je propojen s restaurací, kde se můžete občerstvit. Ustrojte, prosím, děti do masek doma, prostory šatny jsou stísněné. Děti určitě ocení, když se k nim s kostýmem přidáte. Uvítáme rodiče, kteří by nám pomohli s přípravou a výzdobou sálu odpoledne před zahájením karnevalu. Za poskytnutý zdobící materiál jako např. balónky, girlandy, provázky, izolepy, špendlíky, svorky, budeme moc rádi. Moc se na Vás těšíme a určitě přijďte.

obrázek zpráva Zlatá a stříbrná kosice - Hradecký kosík 2024
Zlatá a stříbrná kosice - Hradecký kosík 2024

21.03.2024

Ve čtvrtek 21. 3. 2024 se konala pěvecká soutěž Hradecký kosík 2024 v Mateřské škole Sluníčko. Naše školka vyslala do soutěže dvě zpěvačky z červeného klíčku, které se umístily ve zlatém a stříbrném pásmu. Za odměnu obdržely diplom a kšiltovku s logem soutěže. Holčičkám moc gratulujeme!

červený klíček

obrázek zpráva Červený klíček navštívil výstavu v Labyrintu Divadla Drak
Červený klíček navštívil výstavu v Labyrintu Divadla Drak

19.03.2024

V úterý 19. 3. se vydaly děti z červeného klíčku na výstavu Neboj, neboj! v Labyrintu Divadla Drak. Jednalo se o interaktivní výstavu o strachu a o tom, proč se ho nebát a jak s ním pracovat. Dětem se aktivity velmi líbily, naučily se, že strach není ostuda.

červený klíček

obrázek zpráva Fialový klíček na exkurzi v elektrárně Hučák
Fialový klíček na exkurzi v elektrárně Hučák

14.03.2024

Protože v měsíci březnu se každoročně koná mezinárodní den vody, věnovali jsme i my ve Fialovém klíčku tématu vody celý týden. Povídali jsme si o koloběhu vody, o skupenstvích vody, o tom, že je nutno vodu chránit a dobře o ni pečovat, ale především jsme se společně dozvěděli fakt, že právě voda je jedním z alternativních zdrojů elektrické energie. Zlatým hřebem celého týdne tedy byla exkurze do vodní elektrárny na Labi, která se díky hučavému jezu, který kousek od místa nynější elektrárny kdysi stával, nazývá Hučák. V rámci exkurze jsme shlédly krátkou pohádku o alternativních zdrojích elektrické energie, nahlédli jsme do strojovny elektrárny, prohlédly si interaktivní výstavu a dokonce jsme si vyzkoušeli některé pokusy s vodou.

fialový klíček

květen 2024

Kulturní akce. Začátek: mladší děti - 9:00 hod., starší děti - 10:00 hod.

červen 2024

Pro přihlášené předškoláky ze tříd OK, ČK.

oranžový klíček červený klíček

naše třídy

pojďte se podívat do našich tříd

vhodný čas pro volání učitelkám do tříd je do 8:30 a od 11:45 hodin.