třída žlutý klíček

režim dne

• Školka se otvírá v 6,15 - scházíme se do 8,15.
  • Po příchodu si hrajeme, stavíme, kreslíme, skládáme, modelujeme, dokončujeme práci z minulého dne.
  • Když se všichni sejdeme, v kruhu se přivítáme, pozdravíme, řekneme si, co je za den v týdnu, měsíc, jaké je roční období, domluvíme se, co budeme dělat, připomeneme si pravidla třídy.
  • Cvičíme podle hudby, říkadel, s nářadím, hrajeme pohybové a závodivé hry.
  • V 8,30 - 9.00 je svačina, potom si povídáme, učíme se básničky, písničky, hry, někdy pokračujeme ve hře nebo si vybereme z nabídky dalších činností
  • V 9,45 se oblékáme a jdeme ven. Poznáváme okolí mateřské školy, město, přírodu, proběhneme se. Někdy zůstáváme na školní zahradě.
  • V 11,45 se vracíme do školky a těšíme se, co bude dobrého k obědu. Postupně začneme jíst příborem.
  • Po obědě se chystáme na odpočinek. Poslechneme si pohádku a kdo usne, může se prospat až do 14,00. Kdo spánek nepotřebuje, hraje si potichu u stolečku ve třídě.
  • Před svačinou, která je ve 14,30 se protáhneme, umyjeme a učešeme.
  • Po svačině některé děti odcházejí, ostatní si podle svého zájmu hrají.
  • Školka se zavírá v 16,30.