Motto: „Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít
ten správný klíč, aby si je dokázaly otevřít samy..“
holčička kreslí obrázek

informace vedení školky

Zápis pro školní rok 2024/25 se uskuteční 13. a 14.5. 2024. V sobotu 6.4. 2024 proběhne Dopoledne otevřených dveří. Pokud hledáte MŠ pro integraci svého dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami již od 3 let věku dítěte, obraťte se na nás.

obrázek zpráva STANOVENÍ ÚPLATY ZA STRAVNÉ OD 1. 2. 2024
STANOVENÍ ÚPLATY ZA STRAVNÉ OD 1. 2. 2024

01.02.2024

Vážení rodiče, na základě výpočtu nákladu za rok 2023 vynaložených na stravování se k 1. 2. 2024 mění cena stravného za neodhlášenou stravu od druhého dne nepřítomnosti. Děti do 6 let - Neodhlášená strava je strávníkovi od druhého dne nepřítomnosti účtovaná bez dotace státu ve výši 115,- Kč/dítě. Děti do 7 let - Neodhlášená strava je strávníkovi od druhého dne nepřítomnosti účtovaná bez dotace státu ve výši 119,- Kč/dítě. V Hradci Králové dne 1. 2. 2024 Barbora Novotná, vedoucí školní jídelny

obrázek zpráva Zveme Vás na tradiční karneval
Zveme Vás na tradiční karneval

16.01.2024

Vážení rodiče, milé děti! Přijměte od nás pozvání na Karneval s tématem „POVOLÁNÍ“. Bude se konat ve středu 28. února 2024 od 17 hodin v Sokolovně na Novém Hradci Králové. Bude hrát skupina NOTA BENE. Vstupné – 100,- Kč. Děti z MŠ Klíček – zdarma. Vstupenky budou v prodeji u učitelek od 19.2., starší sourozenec potřebuje také vstupenku. Při příchodu na karneval obdrží děti malý dárek. Pro rodiče a děti budou připraveny soutěžní a taneční radovánky. Sál je propojen s restaurací, kde se můžete občerstvit. Ustrojte, prosím, děti do masek doma, prostory šatny jsou stísněné. Děti určitě ocení, když se k nim s kostýmem přidáte. Uvítáme rodiče, kteří by nám pomohli s přípravou a výzdobou sálu odpoledne před zahájením karnevalu. Za poskytnutý zdobící materiál jako např. balónky, girlandy, provázky, izolepy, špendlíky, svorky, budeme moc rádi. Moc se na Vás těšíme a určitě přijďte.

obrázek zpráva Informace o uzavření MŠ během letních prázdnin
Informace o uzavření MŠ během letních prázdnin

08.01.2024

Organizaci prázdninového režimu naleznete v přiloženém souboru.

713 klíček

obrázek zpráva Přednáška "Desatero ve výživě dětí"
Přednáška "Desatero ve výživě dětí"

08.01.2024

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme ve čtvrtek 18. 1. 2024 v 16:00 hod. ve třídě Fialový klíček, pavilon A, na přednášku s besedou "Desatero ve výživě dětí". Lektorkou bude paní Mgr. Radka Drobná. Přednášku jsme pro Vás připravili v rámci projektu Operační programu JAK - Šablony pro MŠ a ZŠ (požadavek projektu je alespoň 10 zúčastněných rodičů). Náplň: Důležité živiny v jídle pro vývoj dítěte, množství přidaných látek v některých potravinách, jak na pitný režim, jak sestavit jednoduše "zdravý talíř, z dostupných potravin, zapojení dítěte, tvorba návyků, stolování. Součástí semináře je příprava jednoduchých pokrmů dle zásad zdravé stravy s ochutnávkou. Abychom alespoň orientačně zjistili počet účastníků a mohli zajistit suroviny v odpovídajícím množství, přihlaste se do formuláře, který visí na nástěnce v šatně vaší třídy. Těšíme se na hojnou účast. Kateřina Nováková, ředitelka školy

obrázek zpráva Oranžový klíček zhlédl představení v divadle Drak
Oranžový klíček zhlédl představení v divadle Drak

16.02.2024

V pátek 16.2. vyrazila třída Oranžový klíček na divadelní představení A na noze pevnina do divadla Drak. Divadlo se dětem velmi líbilo.

oranžový klíček

obrázek zpráva Logohrátky Slávka Boury
Logohrátky Slávka Boury

08.02.2024

Ve čtvrtek 8. 2. navštívil MŠ Klíček moderátor a herec Slávek Boura se svými „Logohrátkami“. Děti čekal zábavný, ale rovněž velmi poučný program s logopedickými prvky. Děti si procvičily své jazýčky, naučily se čarovat a dokonce telefonovat přes balónkový telefon!

žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Návštěva výstavy v MŠ Podzámčí
Návštěva výstavy v MŠ Podzámčí

07.02.2024

Děti z FK a ČK navštívily nádhernou výstavu prací dětí a rodičů z Mateřské školy Podzámčí, která nesla téma „Vodní svět“. Vystavené exponáty si důkladně prohlédly a ty interaktivní dokonce i vyzkoušely. Na závěr děti vybraly jedno dílo, pro které hlasovaly v anketě. Za výstavu děkujeme.

fialový klíček červený klíček

březen 2024

Kulturní akce. Začátek: mladší děti - 9:00 hod., starší děti - 10:00 hod.

květen 2024

Kulturní akce. Začátek: mladší děti - 9:00 hod., starší děti - 10:00 hod.

Pro přihlášené předškoláky ze tříd OK, ČK.

oranžový klíček červený klíček

naše třídy

pojďte se podívat do našich tříd

vhodný čas pro volání učitelkám do tříd je do 8:30 a od 11:45 hodin.