Mateřská škola Klíček, Hradec Králové, Urxova 342
Motto: „Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít
ten správný klíč, aby si je dokázaly otevřít samy..“
holčička kreslí obrázek

informace vedení školky

Milé děti, vážení rodiče, vítáme Vás po prázninách v Mateřské škole Klíček. Budeme se snažit udělat maximum pro to, aby se Vám u nás líbilo a užili jste si skvělý, historicky 45. školní rok . Rozmístění do tříd najdete na dveřích jednotlivých pavilonů.

aktuality

obrázek zpráva Vánoční fotografování 1 - paní Leuchterová
Vánoční fotografování 1 - paní Leuchterová

29.09.2022

Vážení rodiče, vánoční fotografování paní Leuchterové proběhne v úterý 18.10. od 8:00 hod v hale pavilonu C, vchod ze dvora. Focení dětí se sourozencem mimo MŠ s rodiči proběhne od 12:00 do 13:00 hod. na stejném místě. Tentokrát se nebudou fotit všechny děti, ale pouze ty, které budou přihlášené. Základní balíček obsahuje 6 fotografií - 1x portrét, 1x foto celé postavy + dvě kopie těchto fotografií. Cena balíčku je 320 Kč. Oblečení pro děti bude poskytnuto ateliérem, chlapci si mohou přinést vlastní rifle bez potisku. Více informací, podobu a tabulku, do které můžete dítě zapsat a tím ho přihlásit na focení, naleznete v šatnách tříd.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček 713 klíček

obrázek zpráva Vánoční fotografování 2 - paní Sychrová
Vánoční fotografování 2 - paní Sychrová

29.09.2022

Vážení rodiče, druhé vánoční fotografování, tentokrát od paní Sychrové, proběhne v pátek 4.11. od 8:00 hod v hale pavilonu C, vchod ze dvora. Focení dětí se sourozencem mimo MŠ s rodiči proběhne od 12:00 do 13:00 hod. na stejném místě. Tentokrát se nebudou fotit všechny děti, ale pouze ty, které budou přihlášené. V nabídce budou 2 balíčky: Balíček 1 v ceně 320 Kč, Balíček 2 v ceně 420 Kč. Dětem oblíkněte vlastní oblečení. Více informací, podobu fotografií a tabulku, do které můžete dítě zapsat a tím ho přihlásit na focení, naleznete v šatnách tříd.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček 713 klíček

obrázek zpráva Zrakový screening
Zrakový screening

29.09.2022

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že v naší MŠ proběhne v pondělí 7.11. od 8:30 hod. preventivní vyšetření zraku pomocí přístroje Plusoptix S09, který dokáže odhalit příčiny zrakových vad u dětí již od šestého měsíce jejich věku. Toto preventivní vyšetření provádí Obecně prospěšná společnost PROZRAK za úhradu 200,- Kč. Více informací k vyšetření naleznete v šatnách tříd. V případě zájmu vyplňte přiložený formulář "Souhlas se zrakovým screeningem" a v den zrakové prevence přineste zdravotní průkaz Vašeho dítěte. Peníze doneste nejpozději v den vyšetření.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček 713 klíček

obrázek zpráva Třídní schůzky
Třídní schůzky

02.09.2022

Vážení rodiče, sledujte www. stránky konkrétních tříd, v nejbližší době zde najdete informaci o konání třídní schůzky ve třídě Vašeho dítěte.

713 klíček

zpravodaj

nejnovější zprávy z naší školky

obrázek zpráva Červený a fialový klíček opékal buřty
Červený a fialový klíček opékal buřty

26.09.2022

Ve čtvrtek 22. 9. se děti, rodiče a paní učitelky z červeného a fialového klíčku sešli na zahrádce modrého klíčku a společně si během slunečného odpoledne opekli buřty a zazpívali táborové písně za doprovodu kytary a foukací harmoniky. Našli se i odvážlivci z řad rodičů i dětí, kteří doprovodili pana kytaristu na různé rytmické nástroje. Celá akce se velmi povedla. Děkujeme šikovnému z FK, který pomohl s rozděláním ohně. :)

fialový klíček červený klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček na Dožínkách
Oranžový klíček na Dožínkách

16.09.2022

Královéhradecké krajské dožínky navštívila v pátek 16.9.třída Oranžový klíček. Děti viděly práci s ovčáckým psem, ukázku dravců a výstavu skotu. Zaujaly je zemědělské stroje, které důkladně prozkoumaly. Zasoutěžily si v disciplínách připravených pro děti a za nasbíraná razítka obdržely drobné dárky a jablíčka. Na závěr si zaskákaly v nafukovacím hradu a s úsměvem se vracely na oběd.

oranžový klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček na Bezpečném nábřeží
Oranžový klíček na Bezpečném nábřeží

08.09.2022

Děti z OK navštívily 8. září během celého dopoledne Bezpečné nábřeží. Sledovaly a seznámily se s technikou a prací záchranných a bezpečnostních složek. Viděly techniku policistů, hasičů, záchranářů, celníků, vězeňské služby a dalších. Zaujala je policejní ukázka kynologie, simulovaná dopravní nehoda a závody dračích lodí. Všem se akce líbila a drobné dárky od IZS je potěšily.

oranžový klíček

plán akcí

na co se můžeme těšit

září 2022

Téma: Malý inženýr

červený klíček

Téma: Malý vodohospodář

oranžový klíček
říjen 2022

ČK: 10:20 - 11:00 hod., OK: 11:00 - 11:40 hod.

oranžový klíček červený klíček

naše třídy

pojďte se podívat do našich tříd

vhodný čas pro volání učitelkám do tříd je do 8:30 a od 11:45 hodin.
obrázek rakety