Motto: „Neotevírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít
ten správný klíč, aby si je dokázaly otevřít samy..“
holčička kreslí obrázek

informace vedení školky

Milé děti, vážení rodiče, čeká nás nejkrásnější období v roce - Advent ...užijme si ho společně v mateřské škole i rodině, co nejlépe.

obrázek zpráva Důležité sdělení – Nepřehlédněte!
Důležité sdělení – Nepřehlédněte!

23.12.2022

Vážení rodiče, na základě výsledků dotazování rodičů – zájem o umístění dítěte a po projednání se zřizovatelem bude provoz naší mateřské školy přerušen ve dnech od 23.12. - 30.12. 2022. Na těchto 5 dní všem dětem automaticky odhlásíme stravu. Opět Vás v mateřské škole přivítáme v pondělí 2.1. 2023. Kateřina Nováková, ředitelka školy

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček 713 klíček

obrázek zpráva Den čertíka Bertíka
Den čertíka Bertíka

05.12.2022

V pondělí 5. 12. navštíví naši školku Mikuláš s andělem a čertem. Rodiče, prosíme Vás, abyste dětem na tento den připravili jednoduchou masku čerta nebo anděla. Nedávejte dětem masky, které zakrývají obličej. Děkujeme.

obrázek zpráva Pojďte s námi se světýlkem za Ježíškem
Pojďte s námi se světýlkem za Ježíškem

01.12.2022

Milé děti, vážení rodiče, Spolek rodičů při MŠ Klíček Vás srdečně zve na tradiční předvánoční výpravu "Se světýlkem za Ježíškem". Ve čtvrtek 1.12. v 16:30 se sejdeme v atriu mezi pavilony A a B, Zazpíváme si koledy a rozsvítíme stromeček. Poté se vydáme na krátký lampiónový průvod okolím školky. Následně se vrátíme ke školce, kde budou děti moci odevzdat svá přání pro Ježíška. A čeká je malé překvapení! Prosíme, pomozte nám ozdobit stromeček vlastní donesenou ozdobou a vezměte dětem lampión či lucerničku, abychom si na cestu mohli posvítit.

obrázek zpráva Oční screening
Oční screening

01.11.2022

V pondělí 7.11. proběhne vyšetření "Oční screening". V tento den přineste s sebou zdravotní průkaz dítěte (ne kartičku pojišťovny) a 200,- Kč. Jinak dítě nebude vyšetřeno. Děkujeme

obrázek zpráva Děti šly se světýlkem za Ježíškem
Děti šly se světýlkem za Ježíškem

01.12.2022

Ve čtvrtek 1.12. vpodvečer jsme se všichni sešli na zahradě žlutého klíčku, abychom společně přivítali advent a blížící se Vánoce. Tradiční akce s názvem "Se světýlkem za Ježíškem" odstartovala v 16:30 ozdobením stromečku ozdobami, které děti přinesly, a úvodním slovem paní ředitelky. Po společném odpočítávání se za zvuku cinkajících rolniček rozsvítil vánoční stromeček a zpívaly se koledy. O hudební doprovod se postarali manželé Bisovi. Následně se děti s rodiči a paní ředitelkou vydaly s lampiony průvodem po okolí MŠ. Po návratu ke školce děti s rodiči procházely stezkou osvětlenou svíčkami, která je dovedla až k andělovi, u kterého děti odevzdaly svá přání pro Ježíška do kouzelné truhly a dostaly malou dobrůtku. Za organizaci akce děkujeme Spolku rodičů při MŠ Klíček.

obrázek zpráva Atletické závody Čertovské hrátky
Atletické závody Čertovské hrátky

29.11.2022

V úterý 29.11. deset vybraných sportovců z Oranžového klíčku soutěžilo na atletických závodech Čertovské hrátky na ZŠ Štefcova. Umístili se na krásném třetím místě. Čekaly na ně disciplíny například hod na cíl nebo skoky v pytlích. Za své snažení získaly děti diplomy a krabičky čokolád.

oranžový klíček

obrázek zpráva Adventní dílnička ve Fialovém klíčku
Adventní dílnička ve Fialovém klíčku

29.11.2022

V pondělí 28. 11. se fialový klíček přeměnil v malou kreativní dílničku. Děti společně s rodiči vyráběly vánoční stromečky z polystyrenového kuželu a vlny, které si ozdobily různými papírovými i plyšovými ozdůbkami. Všechny výrobky se velmi povedly a společné tvoření jsme si všichni užili. :)

fialový klíček

prosinec 2022

ČK: 10:20 - 11:00 hod., OK: 11:00 - 11:40 hod.

oranžový klíček červený klíček

Kulturní akce. Začátek: mladší děti - 9:00 hod., starší děti - 10:00 hod.

Program na téma "Vánoční příběh"

oranžový klíček

naše třídy

pojďte se podívat do našich tříd

vhodný čas pro volání učitelkám do tříd je do 8:30 a od 11:45 hodin.