Mateřská škola Klíček, Hradec Králové, Urxova 342

ZPRAVODAJ

co se u nás událo

Ve školce se pořád něco děje. Podívejte se, co všechno jsme v uplynulých dnech zažili.

září 2023
obrázek zpráva Hola, hola, školka volá na Stříbrňák!
Hola, hola, školka volá na Stříbrňák!

09.09.2023

V sobotu 9. září 2023 se na Stříbrném rybníku pod taktovkou Spolku rodičů při MŠ Klíček a za podpory Magistrátu města Hradce Králové konala akce s názvem "Hola, hola, školka volá na Stříbrňák!". Pro děti byly připraveny výtvarné aktivity jako malování na sádrové odlitky, malování kamínků, zdobení papírových perníčků či výroba veselých zvířecích škrabošek z papíru. Děti měly možnost seznámit se zblízka s papouškem Kakadu a po úspěšném výtvarném tvoření je čekaly krásné odměny. Závěrem tvořivého odpoledne děti čekalo ještě společné opékání špekáčků na ohni s poslechem a zpěvem táborových písní. Počasí přálo, děti i rodiče si odpoledne moc užili a organizátorkám a organizátorům ze Spolku rodičů za uspořádání krásné akce patří velký dík.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

červen 2023
obrázek zpráva Loučení s předškoláky
Loučení s předškoláky

27.06.2023

V úterý 27. 6. proběhlo rozloučení s našimi předškoláky. Děti na památku dostaly tričko a knihu. Přejeme jim mnoho úspěchů ve škole. Foto: p. Solánský

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Výstava na plotě
Výstava na plotě

22.06.2023

Ve čtvrtek 22. června 2023 proběhla tradiční Výstava na plotě, letos na téma "Říše pohádek". Po celé zahradě naší školky byly vystaveny nejen výtvarné práce dětí z naší školky, ale i výtvory dětí ze spřátelených škol a školek v okolí. Návštěvníci si také mohly ve výtvarné dílně "ozdobit" papírový perníček pomocí voskových pastelek. Akce se velmi povedla.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Fotbalové odpoledne
Fotbalové odpoledne

15.06.2023

Ve čtvrtek 15.6. se na fotbalovém hřišti na Novém Hradci uskutečnilo fotbalové odpoledne. Za velkého povzbuzování rodičů a sourozenců si síly změřili chlapci z MŠ, kteří celý rok trénovali. Pod vedením trenéra také malí fotbalisté rodičům předvedli, co vše se na trénincích naučili.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Předškoláci reprezentovali školku na Sportovních hrátkách
Předškoláci reprezentovali školku na Sportovních hrátkách

06.06.2023

Dne 6. 6. 2023 se některé děti z ČK a OK zúčastnily Sportovních hrátek. Soutěžily v různých disciplínách, např. skok do dálky, běh přes překážky, hod raketkou, přetahování a další. Jako odměnu dostaly medaile, diplomy a hračku podle svého výběru.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Policie v MŠ
Policie v MŠ

02.06.2023

V pátek 2. června navštívili naši MŠ příslušníci Policie České republiky, aby dětem přiblížili svou práci. Děti se seznámily s útvary PČR, číslem tísňové linky. Dále měly možnost vidět ukázku práce kynologa, který cvičí psy např. k vyhledávání výbušnin. Po skončení ukázky si děti mohly prohlédnout policejní vozidlo, vyzkoušet si helmu či se posadit na policejní motorku. Autorem fotografií je p. Jadamusová.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

květen 2023
obrázek zpráva 3.den školy v přírodě
3.den školy v přírodě

24.05.2023

Milá maminko a tatínku zdravíme z hor.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva 2. den školy v přírodě
2. den školy v přírodě

23.05.2023

Milí rodiče, dopoledne jsme se věnovali výrobě erbů. Z důvodu deštivého počasí, které nám změnilo plány a odsunulo lanový park na čtvrtek, jsme se šli projít k pohádkovému domečku a poté jsme v lese postavili domečky zvířátkům. Celým dnešním dnem nás provázela pohádka "Mauglí". Večer nás potěšily pohledy od Vás. Teď už s nimi pod polštářem sladce usínáme.

obrázek zpráva 1. den školky v přírodě
1. den školky v přírodě

22.05.2023

Milá maminko a tatínku, máme za sebou první den. Cesta nám rychle utekla a nikomu nebylo špatně. Naše nové pokojíčky se nám moc líbí, dopoledne jsme strávili na sluníčky a seznamovali jsme se s okolím. Po obědě jsme vyrazili na pohádkovou výpravu ke kostelu Svatého Matouše, cesta to byla dobrodružná a na konci výpravy nám byl odměnou krásný výhled do krajiny. Odpoledne jsme sportovali na hřišti. Teď už spokojeně spinkáme ve svých postýlkách a těšíme se na druhý pohádkový den.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Fialový klíček na vycházce v lese
Fialový klíček na vycházce v lese

18.05.2023

Děti Fialového klíčku se spolu s učitelkami a paní asistentkou vydaly ve čtvrtek 18. května na výlet do novohradeckých lesů. Během procházky lesem měly možnost si zopakovat znalosti o zvířatech v lese, pravidlech chování v lese, ročních obdobích atd. Také si mohly sáhnout na srst prasete divokého či lišky obecné a zahrály si hru na schovávanou. I přesto, že byly děti po dlouhé procházce unavené, výlet se jim moc líbil.

fialový klíček

duben 2023
obrázek zpráva Čarodějnický rej ve fialovém klíčku
Čarodějnický rej ve fialovém klíčku

28.04.2023

V pátek 28. 4. se ve fialovém klíčku konal slet čarodějů a čarodějnic. Po celé dopoledne čarodějové a čarodějnice plnili zkoušky z čarodějnictví. Vařili lektvary, učili se kouzlo na ovládání létajícího koštěte, překonávali nebezpečné nástrahy lesa při leteckém slalomu či tančili kolem čarodějnického ohně. Po úspěšném splnění všech zkoušek všichni obdrželi čarodějnické potvrzení.

fialový klíček

obrázek zpráva Stezka lesního skřítka
Stezka lesního skřítka

22.04.2023

V sobotu 22. 4. 2022 se u rybníka Biřička konala Stezka lesního skřítka. Během slunečného odpoledne při procházce kolem rybníka děti plnily úkoly a zároveň společně s rodiči doplňovaly křížovku, ze které na konci stezky vzešla tajenka. Děti měly také možnost vyzkoušet si sportovní disciplínu, kterou připravily členové SDH Malšovice, či lezení v lanovém parku. Za splnění úkolů a vyluštění tajenky děti dostaly odměny a mohly si s rodiči opéct buřty. Akce proběhla ve spolupráci Magistrátu města Hradec Králové a SDH Malšovice.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Děti ze Žlutého klíčku cestovaly vláčkem
Děti ze Žlutého klíčku cestovaly vláčkem

17.04.2023

V rámci týdenního tématu "Doprava ve městě" si děti ze Žlutého klíčku vyzkoušely cestování v MHD, pozorovaly dopravu v centru města či cestovaly vlakem ze Slezského předměstí na hlavní nádraží. Děti si výlety velmi užily.

žlutý klíček

březen 2023
obrázek zpráva Malí stavitelé města
Malí stavitelé města

10.03.2023

V pátek 10. 3. 2023 se děti z ČK a FK účastnily lekce vzdělávacího programu Malá technická univerzita s názvem "Stavitel města". Malí stavitelé postavili městskou infrastrukturu, kterou doplnili o městské stavby, např.: MŠ, nemocnice, policie, hasičskou zbrojnici, kostel, divadlo či obchod. Cílem této lekce je děti seznámit s jednoduchým čtením z mapy, prací kartografa, budovami ve městě a správným přiřazením piktogramů či zakreslováním budov do mapy.

fialový klíček červený klíček

obrázek zpráva Putování po historickém centru našeho města
Putování po historickém centru našeho města

07.03.2023

V úterý 7. 3. 2023 se třída Fialový klíček vydala do historického centra našeho města. Při procházce děti viděly Velké náměstí a Malé náměstí, Chrám sv. Ducha, Bílou věž, Klicperovo divadlo, u kterého si na lavičkách snědly malou svačinku. Vyfotily se společně u obřadní síně. Dále viděly Morový sloup, městské hradby, kašnu, Elektrárnu Hučák a přilehlý most, prošly se po nábřeží v blízkosti řeky Labe, viděly Muzeum. I když výletníci byli unavení delší chůzí, výlet se všem líbil.

fialový klíček

únor 2023
obrázek zpráva Tradiční karneval v netradičním kabátku
Tradiční karneval v netradičním kabátku

22.02.2023

Ve středu 22. 2. po dvouleté pauze proběhl již tradiční karneval, tentokrát na netradiční vánoční téma. Děti si zatančily s rodiči i s paními učitelkami, zahrály si na koníky či hru štronzo, na závěr po celém tanečním parketu v Sokolovně na Novém Hradci Králové projížděly mašinky. K tanci a poslechu nám hrála kapela NOTA BENE. Fotografie: Miloslav Sychra

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

leden 2023
obrázek zpráva Soptíkovo lyžování - Poslední 5. den
Soptíkovo lyžování - Poslední 5. den

27.01.2023

Dnes na nás v Olešnici čekalo mrazivé a mlhavé počasí, které nás ale neodradilo, a naposledy jsme se vydaly na svah zdokonalovat lyžařské dovednosti. Dnešek pro nás byl speciálním dnem, protože se na výsledky našeho celotýdenního snažení přijeli podívat rodiče, babičky, dědečkové a sourozenci. Na závěr jsme od našich skvělých instruktorů dostaly lyžařské vysvědčení a odznáček. Celý týden v Olešnici byl parádní!

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: 4. den
Soptíkovo lyžování: 4. den

26.01.2023

Máme za sebou čtvrtý den Soptíkova lyžování, dnes s mírným sněžením. Dnes jsme se opět zdokonalovali v lyžařských dovednostech. Všechny nás to baví a děláme pokroky. Nemůžeme se dočkat, až vám to zítra předvedeme.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: 3. den
Soptíkovo lyžování: 3. den

25.01.2023

Dnes, ve středu, nás v Olešnici přivítala mlha. Ta nás ale neodradila a lyžování jsme si opět užili. Většina z nás už zdolala větší kopec.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: 2. den
Soptíkovo lyžování: 2. den

24.01.2023

Druhý den lyžování jsme všichni úspěšně zvládli, počasí nám přálo a všem se dobře jezdilo. Už teď jsme zvědaví, co pro nás lektoři připraví zítra. :)

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: 1. den
Soptíkovo lyžování: 1. den

23.01.2023

První den Soptíkova lyžování máme úspěšně za sebou. Rozdělily jsme se do družstev a pod vedením lektorů jsme celé dopoledne strávily na sjezdovce, kde jsme zdokonalovaly naše lyžařské dovednosti. Do školky jsme se vrátily s mnoha zážitky a už se těšíme na to, co nás čeká zítra.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Kroužek fotbalu
Kroužek fotbalu

20.01.2023

Jedenkrát týdně probíhá kroužek fotbalu v Sokolovně na Novém HK pod vedením zkušeného trenéra. Děti se učí od základu - jak si poradit s míčem, obehrát soupeře, správně mířit atd. Nejprve trénují a pak se mezi s sebou utkají:-). Děti se vždy moc těší a jsou plny zážitků.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Plavecký výcvik v ČK
Plavecký výcvik v ČK

18.01.2023

Plavecký kurz se pomalu, ale jistě blíží do své poloviny. Děti se během hodin plavání učí základní plavecké techniky, skoky do vody, potápění hlavy a další. Děti z červeného klíčku plavání velmi baví a vždy odchází zpět do MŠ se spoustou zážitků.

červený klíček

prosinec 2022
obrázek zpráva Do fialového klíčku přišel Ježíšek
Do fialového klíčku přišel Ježíšek

20.12.2022

Dne 20. 12. 2022 navštívil fialový klíček Ježíšek. Děti pod ozdobeným vánočním stromečkem našly nové hračky a didaktické pomůcky. Navíc si domů odnesly malé překvapení.

fialový klíček

obrázek zpráva Do školky přišel Mikuláš s čertem a andělem
Do školky přišel Mikuláš s čertem a andělem

05.12.2022

V pondělí 5. prosince navštívil všechny třídy Mikuláš se svými pomocníky. Děti Mikulášovi, andělovi a neposednému čertovi zazpívaly písničky a přednesly básničky, které poctivě nacvičovaly speciálně pro tento sváteční den. Za odměnu jim Mikuláš nadělil balíček s překvapením.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Děti šly se světýlkem za Ježíškem
Děti šly se světýlkem za Ježíškem

01.12.2022

Ve čtvrtek 1.12. vpodvečer jsme se všichni sešli na zahradě žlutého klíčku, abychom společně přivítali advent a blížící se Vánoce. Tradiční akce s názvem "Se světýlkem za Ježíškem" odstartovala v 16:30 ozdobením stromečku ozdobami, které děti přinesly, a úvodním slovem paní ředitelky. Po společném odpočítávání se za zvuku cinkajících rolniček rozsvítil vánoční stromeček a zpívaly se koledy. O hudební doprovod se postarali manželé Bisovi. Následně se děti s rodiči a paní ředitelkou vydaly s lampiony průvodem po okolí MŠ. Po návratu ke školce děti s rodiči procházely stezkou osvětlenou svíčkami, která je dovedla až k andělovi, u kterého děti odevzdaly svá přání pro Ježíška do kouzelné truhly a dostaly malou dobrůtku. Za organizaci akce děkujeme Spolku rodičů při MŠ Klíček.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

listopad 2022
obrázek zpráva Adventní dílnička ve Fialovém klíčku
Adventní dílnička ve Fialovém klíčku

29.11.2022

V pondělí 28. 11. se fialový klíček přeměnil v malou kreativní dílničku. Děti společně s rodiči vyráběly vánoční stromečky z polystyrenového kuželu a vlny, které si ozdobily různými papírovými i plyšovými ozdůbkami. Všechny výrobky se velmi povedly a společné tvoření jsme si všichni užili. :)

fialový klíček

obrázek zpráva Atletické závody Čertovské hrátky
Atletické závody Čertovské hrátky

29.11.2022

V úterý 29.11. deset vybraných sportovců z Oranžového klíčku soutěžilo na atletických závodech Čertovské hrátky na ZŠ Štefcova. Umístili se na krásném třetím místě. Čekaly na ně disciplíny například hod na cíl nebo skoky v pytlích. Za své snažení získaly děti diplomy a krabičky čokolád.

oranžový klíček

obrázek zpráva Děti ze žlutého klíčku společně s rodiči vyráběly svícínky a vánoční ozdoby
Děti ze žlutého klíčku společně s rodiči vyráběly svícínky a vánoční ozdoby

21.11.2022

V pondělí 21.11.2022 se třída žlutý klíček proměnila v malou vánoční dílnu. Rodiče s dětmi vytvářeli vánoční svícínky ze skleniček a ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty. Výrobky se všem velmi povedly. :)

žlutý klíček

září 2022
obrázek zpráva Červený a fialový klíček opékal buřty
Červený a fialový klíček opékal buřty

26.09.2022

Ve čtvrtek 22. 9. se děti, rodiče a paní učitelky z červeného a fialového klíčku sešli na zahrádce modrého klíčku a společně si během slunečného odpoledne opekli buřty a zazpívali táborové písně za doprovodu kytary a foukací harmoniky. Našli se i odvážlivci z řad rodičů i dětí, kteří doprovodili pana kytaristu na různé rytmické nástroje. Celá akce se velmi povedla. Děkujeme šikovnému tatínkovi z FK, který pomohl s rozděláním ohně. :)

fialový klíček červený klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček na Dožínkách
Oranžový klíček na Dožínkách

16.09.2022

Královéhradecké krajské dožínky navštívila v pátek 16.9.třída Oranžový klíček. Děti viděly práci s ovčáckým psem, ukázku dravců a výstavu skotu. Zaujaly je zemědělské stroje, které důkladně prozkoumaly. Zasoutěžily si v disciplínách připravených pro děti a za nasbíraná razítka obdržely drobné dárky a jablíčka. Na závěr si zaskákaly v nafukovacím hradu a s úsměvem se vracely na oběd.

oranžový klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček na Bezpečném nábřeží
Oranžový klíček na Bezpečném nábřeží

08.09.2022

Děti z OK navštívily 8. září během celého dopoledne Bezpečné nábřeží. Sledovaly a seznámily se s technikou a prací záchranných a bezpečnostních složek. Viděly techniku policistů, hasičů, záchranářů, celníků, vězeňské služby a dalších. Zaujala je policejní ukázka kynologie, simulovaná dopravní nehoda a závody dračích lodí. Všem se akce líbila a drobné dárky od IZS je potěšily.

oranžový klíček

červen 2022
obrázek zpráva Předškoláci se zúčastnili turnaje v hokejbalu
Předškoláci se zúčastnili turnaje v hokejbalu

21.06.2022

V pátek 17.6. třídy červený a oranžový klíček reprezentovaly naši školku na turnaji v hokejbalu. Turnaje se zúčastnilo ještě pět školek. Naši hokejbalisté se umístili na 4. - 6. místě, nicméně všichni bojovali s velkou chutí a obrovským nasazením, za které byli také odměněni. :)

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Zelený a modrý klíček navštívil Zoopark Stěžery
Zelený a modrý klíček navštívil Zoopark Stěžery

14.06.2022

V úterý 14. 6. se děti z modrého a zeleného klíčku společně s paními učitelkami a asistentkami vydaly na výlet do Zooparku Stěžery. Po příjezdu do zoo si daly svačinku a poté se vydaly na prohlídku venkovní expozice zvířátek. Viděly např. zebru, velblouda, klokany a také pumu či barevné papoušky. Následně se přesunuly k vnitřní expozici, kde viděly různé plazy. Nakonec si snědly dobrůtky od maminek a vyrazily autobusem zpět do školky na obídek. Výlet si moc užily!

zelený klíček modrý klíček

obrázek zpráva Sportovci z oranžového klíčku se zúčastnili atletických závodů
Sportovci z oranžového klíčku se zúčastnili atletických závodů

07.06.2022

V úterý 7. 6. 2022 část dětí z oranžového klíčku reprezentovala naši školku na Atletických hrátkách pořádaných ZŠ a MŠ Štefcova. Tým složený z pěti dívek a pěti chlapců soutěžil ve 4 disciplínách - překážková dráha, hod tenisovým míčkem z místa, skok daleký a štafetový běh o pohár. Děti si dopoledne užily a za své sportovní výkony si odnesly krásná ocenění.

oranžový klíček

obrázek zpráva Společně jsme oslavili svátek dětí
Společně jsme oslavili svátek dětí

03.06.2022

V úterý 31.5. jsme v naší MŠ oslavili Mezinárodní den dětí. Dopoledne byla pro děti připravena spousta soutěží a za jejich splnění obdržely drobný dáreček. Odpoledne jsme na školní zahradě zhlédli vystoupení bublináře, taneční skupiny A team a také se konal piknik pro rodiče s dětmi. K tanci a poslechu zahrál pan Kadeřávek a také bylo možné si zakoupit točenou zmrzlinu či ledovou tříšť. Krásné, slunečné odpoledne jsme si všichni velmi užili! :)

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

květen 2022
obrázek zpráva Dětská agrese z pohledu neuropsychologie
Dětská agrese z pohledu neuropsychologie

27.05.2022

Ve středu 26.5. 2022 jsme pro rodiče ve spolupráci s Psychologickou poradnou a dětským krizovým centrem Nomia, z.ú. HK uspořádali workshop: "Jak porozumět agresi u mladších dětí". Velmi nás potěšil zájem ze stran rodičů. Poutavé vyprávění pana Mgr. Miroslava Bubeníka si přišlo vyslechnout 19 rodičů a 4 pedagogické pracovnice školy. Obsah workshopu rodiče natolik zaujal, že hned na místě požádali o uspořádání další lekce. Pan Bubeník slíbil, že, se pokusí najít termín ještě do konce tohoto školního roku. Stávající zájemci, ale i noví, sledujte proto pozorně aktuality.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva 4 den
4 den

26.05.2022

Milá maminko a tatínku, ráno nás konečně probudilo sluníčko a výtečná kobliha ke snídani :-) Po snídani jsme se seznámily s vlastnostmi a dovednostmi dobrého indiána - např. moudrost, spolupráce, důvěra...Takto připraveny jsme se vydaly hledat indiánský poklad. Po cestě jsme musely plnit často velmi zapeklité úkoly, které jsme ale úspěšné zvládly a ty nás přibližovaly k našemu cíli - pokladu. Samotné hledání nám dalo zabrat, o to větší byla radost z nalezení. Radost z pokladu jsme měly velikou, už se těšíme až vám ho ukážeme. Po obědě jsme se vydaly do Ateliéru zvonaře a hrnčířky, kde jsme se dozvěděly o výrobě zvonů a společně s panem zvonařem jsme si vyrobily rolničku, kterou si vystavíme ve svých třídách. Zbytek odpoledne jsme si užívaly slunečného počasí na průlezkách u chaty. Po večeři jsme si do deníčku namalovaly zážitek z dnešního dne. Osprchovaní a s čistými zoubky jsme v místním "kině" zhlédly pohádku. Pak už jsme se těšily do postýlek. Ještě jednu noc se vyspinkáme a už se spolu uvidíme. Moc se na vás těšíme.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva 3 den školy v přírodě
3 den školy v přírodě

25.05.2022

Prší, prší, jen se leje, každý indián se směje. Nám to vůbec nevadí, každý se tu zabaví. Můžem kreslit nebo psát, po obědě trošku spát. Vyrábíme šperky a čelenky, není čas na lelky. Jídla je tu dost a dost nikdo nepřijede jako kost! Máme z čeho vybírat, každý najde, co má rád. Večer rozhýbeme naše těla, možná z toho bude mela. Procvičíme taneční rotace, čeká nás indiánská legrace. V postýlce s vaším pohledem všichni ulehnem. Tatínku, maminko, nebojte se o mě ani malinko.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva 2 den školy v přírodě
2 den školy v přírodě

24.05.2022

Milá maminko a tatínku, máme za sebou už druhý den naší školy v přírodě. Ráno nás čekala bohatá snídaně, kde jsme si všichni naplnily svá bříška. Před velkou výpravou ke kostelu svatého Matouše, jsme si ještě vyplnily úkoly v našem indiánském deníčku a vymyslely indiánské přezdívky. A poté už huuráá ke kostelu, cesta to byla dlouhá a často do kopce, někdy jsme si i posteskly, že nás bolí nožičky :-) Ale odměnou nám všem bylo dojít do cíle a krásný výhled do krajiny. Odpoledne nám už nepřálo počasí, ale to nám nevadilo, s velkou chutí jsme se vrhly na výrobu indiánských převleků. A tak jsme malovaly a stříhaly...Zbytek odpoledne jsme strávily hraním her, stavěním si, malováním a tvořením. Při večeři jsme se olizovaly až za ušima....byly nudle s mákem. Opět nás nezklamal náš pošťák a pohledy udělaly velikou radost. Teď už všichni spokojeně ležíme v našich pelíškách a těšíme se co dalšího nám přinese nový den.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva 1 den školy v přírodě
1 den školy v přírodě

23.05.2022

Milá maminko a tatínku, posíláme vám z pelíšku pusinku. Máme za sebou první den za krásného slunečného počasí na chatě Jedlová. Cesta proběhla bez problému a rychle nám utekla. Pokojíčky se nám líbí, hezky jsme se zabydlely. Na prvním obídku jsme si pochutnaly. Dnes nám svítilo sluníčko a tak nás paní učitelky překvapily, a vyrazily jsme do lanového parku, kde jsme překonaly své obavy a někteří z nás se hodnotily slovy: "Dal jsem to, ale nečekal jsem to!" Po večeři nás navštívil pošťák a potěšil nás pohledy od vás. Teď už s nimi spokojeně spinkáme pod polštářem a těšíme se na další den.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Předposlední dubnová sobota patřila tradiční lesní stezce kolem Biřičky!
Předposlední dubnová sobota patřila tradiční lesní stezce kolem Biřičky!

02.05.2022

V sobotu 23. 4. 2022 se u rybníka Biřička konala již tradiční Strašidelná stezka. Během slunečného odpoledne při procházce kolem rybníka děti plnily úkoly a sbíraly písmenka, která jim na konci stezky vytvořila tajenku. Také si vyzkoušely sportovní disciplínu, kterou připravily členové SDH Malšovice. Za splnění úkolů a vyluštění tajenky děti dostaly odměny a medaile a mohly si opéct buřty. Akce proběhla ve spolupráci Magistrátu města Hradec Králové a SDH Malšovice.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

duben 2022
obrázek zpráva Rej čarodějnic v Zeleném klíčku
Rej čarodějnic v Zeleném klíčku

29.04.2022

V pátek 29.4. 2022 se v Zeleném klíčku konal rej čarodějnic. Malí čarodějové a čarodějnice prověřili své znalosti z oblasti čar a kouzel a procvičili letání na koštěti. Všichni si rej moc užili.

zelený klíček

obrázek zpráva Den země
Den země

19.04.2022

V úterý 19.4. 2022 se děti Fialového klíčku v Kubišových sadech v Hradci Králové, v rámci akce Den země 2022 - Naše klima - bude teplo nebo zima, zúčastnily ekologické stezky se šesti stanovišti, na kterých plnily vědomostní úkoly. Počasí nám z počátku nepřálo, postupně se ale vyčasilo a vysvitlo i sluníčko. Děti si mimo jiné zopakovaly části, ze kterých se skládá strom, rozlišovaly stopy zvířat, listnaté a jehličnaté stromy s jejich typickými znaky, poslouchaly zvuky ptáků, zazpívaly si písničku "Strom", třídily obrázky s drobnými živočichy. Při závěrečném hodnocení se děti vyjádřily, že se jim celá stezka líbila.

fialový klíček

obrázek zpráva Dobrodružné putování novohradeckými lesy
Dobrodružné putování novohradeckými lesy

13.04.2022

Děti Fialového klíčku se spolu s učitelkami a paní asistentkou vydaly v pondělí 4. dubna na výlet do novohradeckých lesů. Nejen, že prověříly svoji tělesnou zdatnost (celkem ušly 4 km), ale také měly možnost si vyzkoušet některé dovednosti při volném pohybu v přírodním terému, zopakovat si znalosti o lese (o zvířatech, stromech a některých dalších zákonitostech). I když po náročné cestě byla na všech zúčastněných znát únava, přesto se jim výlet líbil. Za své snažení obdržely odměnu.

fialový klíček

březen 2022
obrázek zpráva Putování městem Hradec Králové
Putování městem Hradec Králové

30.03.2022

Třída Fialový klíček se vydala v pondělí 21.3. 2022 do historického centra našeho města. Cestou děti viděly Velké náměstí, Chrám sv. Ducha, Bílou věž, Pivovarské náměstí,obřadní síň, Morový sloup, městské hradby, kašnu, "Zpívající schodiště", dřevěný kostelík v Jiráskových sadech, Elektrárnu Hučák a přilehlý most, prošly se po nábřeží v blízkosti řeky Labe, viděly Muzeum. Počasí přálo, celé dopoledne svítilo sluníčko. I když výletníci byli unavení delší chůzí, výlet se všem líbil.

fialový klíček

obrázek zpráva Zažít Hradec!
Zažít Hradec!

18.03.2022

Děti ze Žlutého klíčku poznávaly svoje město. Celý týden podnikaly vycházky po okolí školky, navštěvovaly různá zajímavá místa. Touha za poznáním je zavedla až do Galerie PETROF, kde si prohlédly originální české klavíry.

žlutý klíček

únor 2022
obrázek zpráva Pohádka o rukavičce
Pohádka o rukavičce

11.02.2022

Bylo nebylo, jednoho únorového dne našly děti ze Zeleného klíčku pod malým smrkem ztracenou rukavičku. A hned se zajímaly o to, kdo v rukavičce přebývá. Kolik zvířátek jste napočítaly vy?

zelený klíček

leden 2022
obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: Den 5.
Soptíkovo lyžování: Den 5.

28.01.2022

Bez ohledu na to, kdo se vrátil domů s medailí na krku nebo ne, si všichni účastníci lyžařské školičky zaslouží velké uznání! Tento týden byl pro všechny malé lyžaře velmi náročný: brzké vstávání, cesta autobusem a proměnlivé počasí. Přesto se všichni snažili ze sebe vydat to nejlepší. Pro nás jsou všichni vítězové!

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: Den 4.
Soptíkovo lyžování: Den 4.

27.01.2022

Už umíme jezdit na opravdickém vleku. Zopakovali jsme si obloučky a brzdění do stromečku. Zítra nás totiž čeká velký den! Při závodech pomeříme síly se svými kamarády ze školky. Už teď se těšíme na všechny fanoušky, kteří nás přijedou podpořit.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: Den 3.
Soptíkovo lyžování: Den 3.

26.01.2022

Radost z lyžování nám dnes nezkazila ani hustá mlha. Začátečníci jezdili na provazovém vleku, statečně padali, ale vždy se zvedli a zkusili to znovu. Pokročilejší lyžaři pilovali brzdění a obloučky.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: Den 2.
Soptíkovo lyžování: Den 2.

25.01.2022

Lyže už si obout umíme. Teď musíme nacvičit rovnováhu. Naštěstí máme skvělé lektorky a lektory, kteří vědí jak na to.
Velký dík dnes patří také našim paním kuchařkám, které pro nás připravily vynikající oběd. Po kynutých knedlících s ovocným přelivem se olizujeme ještě teď.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Soptíkovo lyžování: Den 1.
Soptíkovo lyžování: Den 1.

24.01.2022

První den lyžařského výcviku máme úspěšně za sebou. Rozdělily jsme se do čtyř družstev a pod vedením lektorů jsme celé dopoledne zdokonalovaly své lyžařské dovednosti. Do školky jsme se vrátily s úsměvem. Už teď se těšíme na zítřek.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Hrajeme si na sněhu
Hrajeme si na sněhu

21.01.2022

Letošní zima je na sníh prozatím skoupá. Ale jakmile nám příroda nadělí trochu sněhu, děti ze Žlutého klíčku jsou připraveny. Navléknou oteplováky, čepice a rukavice, popadnou lopaty a hurá na kopec!

žlutý klíček

obrázek zpráva Se sněhem přichází radost
Se sněhem přichází radost

21.01.2022

Sníh přináší radost. Čím více sněhu, tím větší radost. Jen se podívejte, jak si sněhové pokrývky umí užít děti ze Zeleného klíčku. Sněhové radovánky si vychutnávají třeba na školkové zahradě, kde je paní učitelky obětavě učí, jak si správně sednout na lopatu.

zelený klíček

obrázek zpráva Výbuch sopky na školkové zahradě
Výbuch sopky na školkové zahradě

21.01.2022

Na zahradě školky vybuchla sopka! Ne jednou, ale hned čtyřikrát. Z jícnů sopek se vyvalila rudá láva a za bujarého veselí všech přihlížejících splynula s čerstvou sněhovou pokrývkou. Makety sopek vyrobily děti z Červeného klíčku v rámci celotýdenního třídního projektu "Věda nás baví".

červený klíček

obrázek zpráva Hrajeme divadlo
Hrajeme divadlo

20.01.2022

Děti ze Žlutého klíčku si nacvičily pohádku "Rukavičko, kdo v tobě bydlí?" Aby se lépe vžily do jednotlivých rolí, oblékly si tematické kostýmy. Byla na ně radost pohledět.

žlutý klíček

obrázek zpráva Hurá na lyže!
Hurá na lyže!

19.01.2022

Děti z Oranžového klíčku se těší na každoroční lyžařský výcvik. Také letos se vypraví (společně s kamarády z dalších tříd) do Olešnice v Orlických horách. Dráček Soptík, maskot lyžařského výcviku, nás dnes informoval, že na sjezdovce panují ideální sněhové podmínky.

oranžový klíček

obrázek zpráva Zima v přírodě
Zima v přírodě

17.01.2022

Krásy zimy člověk nejlépe ocení v přírodě. Děti z Fialového klíčku proto vyrazily na procházku na nedalekou Plachtu. Obdivovaly labutě, klouzaly se na zamrzlých loužích a užívaly si posledních ostrůvku sněhu.

fialový klíček

obrázek zpráva Věda nás baví
Věda nás baví

17.01.2022

Ve školce se dějí velké věci! Za vším stojí malí vědci z Červeného klíčku. Tento týden se věnují zábavným pokusům: experimentují s vodou, olejem, octem, jedlou sodou... Dokonce si nakreslí obrázek tajným inkoustem a uhnětou si vlastní modelínu.

červený klíček

obrázek zpráva Každý týden se těšíme na plavecký výcvik
Každý týden se těšíme na plavecký výcvik

13.01.2022

Děti z Oranžového klíčku plavou rády a na každou lekci se vždy těší. Za první pololetí udělaly velký pokrok a rozhodně nebudou zahálet ani v tom druhém.

oranžový klíček

obrázek zpráva Mráz maluje na okna
Mráz maluje na okna

12.01.2022

Lednový mráz zkrášlil nejedno okno. Děti z Modrého klíčku se pokusily napodobit jeho malby. Jak se jim to povedlo? Mrazukrásně:-)

modrý klíček

obrázek zpráva Učíme se tkát
Učíme se tkát

10.01.2022

Kdo by neznal pohádku "Jak krteček ke kalhotkám přišel". Každý si určitě vzpomene, že to krtečkovi dalo hodně práce, než si obstaral své vytoužené modré kalhotky s kapsami. Děti z Červeného klíčku si vyzkouší práci mravenečků - utkají si vlněnou látku.

červený klíček

obrázek zpráva Hrátky s míčem
Hrátky s míčem

06.01.2022

Děti z Fialového klíčku si oblíbily rozcvičky s míčem. Kutálejí si ve dvojici a zdokonalují se v házení i chytání.

fialový klíček

prosinec 2021
obrázek zpráva Děti si připomněly vánoční zvyky
Děti si připomněly vánoční zvyky

21.12.2021

Děti z červeného klíčku zapálily poslední svíčku na adventním věnci a pilně se připravují na Štědrý den. Společně si vyzkoušely několik tradičních vánočních zvyků.

červený klíček

obrázek zpráva Betlém pro radost i poučení
Betlém pro radost i poučení

17.12.2021

Na Štědrý den o půlnoci narodil se Ježíšek. Narodil se na seně v městě Betlémě. A právě takový malý betlém s jesličkami, Ježíškem a jeho rodiči si pro radost i poučení vyrobily děti z Fialového klíčku.

fialový klíček

obrázek zpráva Vánoční nadílka v ČK
Vánoční nadílka v ČK

17.12.2021

Přesně za týden zavítá do našich domovů Ježíšek. Děti z ČK si pravou vánoční atmosféru vykouzlily už dnes. Pod ozdobeným vánočním stromečkem našly nové hračky a didaktické pomůcky. Navíc si domů odnesly malé překvapení.

červený klíček

obrázek zpráva Modrý klíček navštívil Ježíšek
Modrý klíček navštívil Ježíšek

16.12.2021

Ve čtvrtek 16.12. do modrého klíčku přišel Ježíšek. Dětem nadělil nové hračky a pomůcky do třídy, ale i na školní zahrádku. Děti dostaly také dárečky, které si odnesly domů.

modrý klíček

obrázek zpráva Děti si upekly perníčky i linecké
Děti si upekly perníčky i linecké

10.12.2021

Mezi nejoblíbenější vánoční cukroví dětí z Červeného klíčku patří vanilkové rohlíčky, perníčky a slepovaná linecká kolečka. Poslední dva druhy si děti ve školce vlastnoručně upekly. A samozřejmě také ochutnaly.

červený klíček

obrázek zpráva Mikuláš děti potěšil a odměnil
Mikuláš děti potěšil a odměnil

03.12.2021

Děti v Zeleném klíčku měly vzácnou návštěvu. V pátek 3. 12. je navštívil Mikuláš se svymi dvěma pomocníky - andělem a čertem.

zelený klíček

obrázek zpráva Mikuláš smutnil, čert se radoval
Mikuláš smutnil, čert se radoval

03.12.2021

Děti z Červeného klíčku si pro Mikuláše, čerta a anděla připravily za odměnu písničku "Čertovská polka". Čert radostně blekotal a kopytem si podupával do rytmu. Zato Mikuláš smutnil, že o něm v písničce nebyla ani zmínka. Děti Mikulášovi slíbily, že příští rok mu to vynahradí.

červený klíček

obrázek zpráva Čertíci a andílci chodí také do školky
Čertíci a andílci chodí také do školky

03.12.2021

Děti ze Žlutého klíčku se na jeden den proměnily v čertíky a andílky. Společně netrpělivě očekávaly příchod laskavého Mikuláše a jeho dvou pomocníků.

žlutý klíček

obrázek zpráva Děti zjistily, že i čert má mlsný jazýček
Děti zjistily, že i čert má mlsný jazýček

03.12.2021

Děti z Fialového klíčku se na návštěvu Mikuláše, čerta a anděla důkladně připravovaly. Nejenže pečlivě nacvičovaly písničky, ale také pro návštěvníky připravily lahodné pohoštění. Pečené brambůrky všem chutnaly. Čertovi však pouze ty připálené.

fialový klíček

listopad 2021
obrázek zpráva Školku provoněly medové perníčky
Školku provoněly medové perníčky

22.11.2021

Advent za dveřmi a do Štědrého dne pořád "tááák" daleko. Děti ze Zeleného klíčku nezahálí a již s předstihem začaly s přípravami na Vánoce. Společně si upekly medové perníčky.

zelený klíček

obrázek zpráva Co se děje ve školce, když prší?
Co se děje ve školce, když prší?

19.11.2021

Když venku prší, ve školce se rozhodně nenudíme. Paní učitelky nám deštivé dopoledne zpestří třeba autorským maňáskovým divadlem. A my je za to odměníme zaslouženým potleskem.

zelený klíček modrý klíček

obrázek zpráva Martina na bílém koni vyhlížely i děti ze ŽK
Martina na bílém koni vyhlížely i děti ze ŽK

12.11.2021

Také děti ze ŽK netrpělivě vyhlížely Martina na bílém koni. Čekání si krátily zábavnými úkoly: pečlivě vybarvovaly obrázky, zdobily papírové podkovy nebo se učily kreslit vločky.

žlutý klíček

obrázek zpráva Děti pestrobarevnou mozaikou uvítaly sv. Martina
Děti pestrobarevnou mozaikou uvítaly sv. Martina

11.11.2021

Čekání na Martina na bílém koni, který se letos (bohužel) opět zpozdil, si děti z Červeného klíčku zkrátily tvorbou pestrobarevné mozaiky. Otázka pro zvídavé čtenáře: Kolik koní vidíte na obrázku?

červený klíček

obrázek zpráva Děti z OK se proměnily ve strašidla a bubáky
Děti z OK se proměnily ve strašidla a bubáky

08.11.2021

Oranžový klíček zaplavili pavouci a strašidla! Naštěstí nikdo nepřišel k úhoně. A všichni si užili závěrečný karneval.

oranžový klíček

říjen 2021
obrázek zpráva Děti obdivovaly krásy podzimu
Děti obdivovaly krásy podzimu

31.10.2021

Oranžový klíček v říjnu podnikl výpravu do královéhradeckých městských lesů. Děti obdivovaly barvy podzimu a zahrály si různé pohybové hry.

oranžový klíček

obrázek zpráva Po pečených bramborách se jen zaprášilo
Po pečených bramborách se jen zaprášilo

29.10.2021

Děti ze Žlutého klíčku si připravily podzimní lahůdku - pečené brambory. Pomáhaly s loupáním i krájením. A nejvíce se všechny těšily na ochutnávání.

žlutý klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček navštívil Divadlo DRAK
Oranžový klíček navštívil Divadlo DRAK

18.10.2021

Děti z Oranžového klíčku navštívily divadelní představení v Divadle DRAK. Čekání na představení si děti zkrátily na hřišti před divadlem. Vyzkoušely si manipulaci s loutkami či zdolávání provázkového labyrintu.

oranžový klíček

obrázek zpráva Dýňová polévka všem chutnala
Dýňová polévka všem chutnala

15.10.2021

Děti z Červeného klíčku si vlastnoručně uvařily dýňovou polévku. Jednotlivé dýně nejprve omyly, poté je vydlabaly, a nakonec je nakrájely na malé kousky. Nechyběla ani společná ochutnávka.
Ještě jednou děkujeme všem rodičům, kteří nám věnovali dýně.

červený klíček

obrázek zpráva Představení
Představení "A na noze pevnina" děti zaujalo

09.10.2021

Děti z Červeného klíčku navštívily Divadlo DRAK. Tentokrát se vypravily na představení s poetickým názvem "A na noze pevnina". Představení plné hudby, malby a tance se dětem moc líbilo. Navíc se mohly podívat do zákulisí a popovídat si s představitelkou hlavní role.

červený klíček

září 2021
obrázek zpráva Hokejbalisté vybojovali zlaté a stříbrné medaile
Hokejbalisté vybojovali zlaté a stříbrné medaile

24.09.2021

V pátek 24. září se chlapci a dívky z Červeného a Oranžového klíčku zúčastnili hokejbalového turnaje. Ten se konal na hokejbalovém hřišti v Hradci Králové. Smíšená družstva se po napínavém boji umístila na prvním a druhém místě. Gratulujeme!

oranžový klíček červený klíček

červen 2021
obrázek zpráva Děti dodatečně oslavily svůj svátek
Děti dodatečně oslavily svůj svátek

24.06.2021

Děti dnes dodatečně oslavily svůj svátek. Během dopoledne si společně s učitelkami prošly jedenáct stanovišť se zábavnými úkoly, při kterých rozvíjely mimo jiné pozornost, spolupráci, hrubou a jemnou motoriku. Nejvíce se však těšily, až se svezou na nafukovací skluzavce. A aby si zkrátily čekání, odpočívaly ve stínu, vychutnávaly si vychlazený meloun a prohlížely si dárky.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Předškoláci se slavnostně rozloučili se školkou
Předškoláci se slavnostně rozloučili se školkou

23.06.2021

Ve středu 23. 6. se předškoláci slavnostně rozloučili se školkou. Během pasování dostali od svých třídních učitelek tričko s nápisem "Hola, hola, škola volá" a dárkovou tašku s drobným překvapením.
Po pasování se děti osvěžily vychlazeným nanukem. Poté se společně s rodiči usadili na deky a pochutnali si na doma připraveném občerstvení. Nechyběla ani mini diskotéka, při které se tančilo na oblíbené písničky budoucích školáků a školaček.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Návštěva stájí U Codyho
Návštěva stájí U Codyho

16.06.2021

Ve středu 16. 6. se děti z Fialového klíčku vypravily na třídní výlet do stájí U Codyho. Prohlédly si ustájení koní, pomáhaly při hřebelcování a krmení. Nakonec se děti na vybraných koních projely a prohlédly si svět z koňského hřbetu.

fialový klíček

obrázek zpráva Putování pohádkovou stezkou se vydařilo
Putování pohádkovou stezkou se vydařilo

16.06.2021

Ve středu 16. 6. vyrazily děti z Oranžového klíčku na pěší výlet do královéhradeckých městských lesů. Své putování zahájily u Mazurových chalup. V průběhu trasy, dlouhé cca 2,5 km, se děti seznámily s pohádkovými postavičkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové.

oranžový klíček

obrázek zpráva Náš čtvrtý den na škole v přírodě
Náš čtvrtý den na škole v přírodě

10.06.2021

Milá maminko a tatínku,
dnes jsme prožili náš předposlední den školy v přírodě. Dopoledne jsme si užívali hřiště u chaty, kde se nám moc líbilo. Před obědem jsme měli slavnostní nástup v kostýmech, kde jsme od našich kmenových náčelnic dostali diplom za statečné zvládnutí celé školy v přírodě. Po odpoledním klidu nás čekalo překvapení - dostali jsme pohár :-) To byla dobrota. Po jeho smlsání jsme se vydali na cestu za zvonařem a hrnčířkou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, třeba o výrobě zvonu a jejich používání. Od zvonaře jsme jako dárek dostali na krk vyrobenou rolničku, nebo zvoneček. Aby toho nebylo málo po večeři jsme měli diskotéku :-) Ta se nám všem moooc líbila a tančili jsme do posledních sil. I tak jsem si stihli ještě přečíst pohledy od vás, které nás potěšily. A už se na zítra a shledání s vámi moc těšíme. Teď už plni zážitků spokojeně ležíme v postýlkách a těšíme se na zítřejší den :-)

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš třetí den na škole v přírodě
Náš třetí den na škole v přírodě

09.06.2021

Milí rodičové,
jsme na konci třetího dne. Od rána nám opět svítilo sluníčko a tak jsme po vydatné snídani vyráběli venku náhrdelníky a čelenky. Protože nás odpoledne čekala výprava za pokladem, prožili jsme dopoledne u chaty. Hráli jsme fotbal, malovali na chodníky, využili jsme trampolínu a houpačky. Po krátkém odpočinku, při kterém jsme nabírali síly, jsme vyrazili na očekávanou cestu za pokladem. Cestou jsme plnili úkoly, zdolávali náročný terén a ze všech sil se snažili dojít do cíle, kde na nás čekal poklad. HURÁ našli jsme ho :-) A nyní umytí a unavení jsme ulehli do svých postýlek a spokojeně spinkáme.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš druhý den na škole v přírodě
Náš druhý den na škole v přírodě

08.06.2021

Milá maminko, milý tatínku,
dnešní den jsme zahájili velkou zkouškou naší odvahy v lanovém parku. Ve zkoušce jsme obstáli a dopoledne se nám vydařilo. Odpoledne jsme vyráběli čelenky ke kostýmům, za které paní učitelky všem maminkám a babičkám moc děkují. Na výpravě za mamutem jsme objevili pravěkou jeskyni. Důkladně jsme ji prozkoumali a udělali jsme si památeční foto. Po večeři nás opět potěšily pohledy od Vás a teď už s nimi spokojeně spinkáme. Těšíme se na další vydařený sluníčkový den.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš první den na škole v přírodě
Náš první den na škole v přírodě

07.06.2021

Zdravíme rodiče ze školy v přírodě. Dnešní den se nám hezky vydařil, sluníčko svítilo, takže jsme oblékli i kraťasy a vydali se na obhlídku okolí. Prozkoumali jsme nejdříve dětské hřiště a odpoledne jsme se vydali na pěší výlet ke Kostelu svatého Matouše. Po návratu z výletu nám vyhládlo a tak nám přišly vhod výborné borůvkové knedlíky. Nakreslili jsme si obrázek z největšího zážitku dnešního dne. Navštívil nás také pošťák a přinesl každému z nás pohled, který všem udělal velkou radost. Nyní už po koupeli spokojeně ležíme ve svých postýlkách, necháváme si zdát krásné sny a těšíme se na to, co nás zítra čeká.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

Škola v přírodě začíná

04.06.2021

Těšíme se na školu v přírodě, na společně výlety a zážitky.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

duben 2021
obrázek zpráva Hradecké školky a magistrát města  společně poděkovaly složkám IZS
Hradecké školky a magistrát města společně poděkovaly složkám IZS

08.04.2021

Ve středu 8.4. se některé hradecké mateřské školy, mezi nimi i MŠ Klíček, zapojily do akce Poděkování složkám IZS a připravily pro ně vlastními silami, za finanční podpory magistrátu města Hradce Králové, občerstvení. Dárek převzali zdravotníci FN, městská policie, hasiči a pracovníci deseti vybraných lékáren.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Poděkování kolegyním z MŠ Kamarád za péči o děti IZS
Poděkování kolegyním z MŠ Kamarád za péči o děti IZS

02.04.2021

Zatímco většina královéhradeckých mateřských škol byla uzavřena, naše kolegyně z MŠ KAMARÁD (Veverkova ulice) pečovaly o děti pracovníků integrovaného záchranného systému (IZS) a kritické infrastruktury.
Jako poděkování jsme pro ně připravily velikonoční dárkový koš s různorodými pochoutkami.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Veselé Velikonoce pro HZS Královéhradeckého kraje
Veselé Velikonoce pro HZS Královéhradeckého kraje

02.04.2021

O veselé Velikonoce se hasičům a zdravotnickým záchranářům ze základny Hradec Králové - Pražská v Kuklenách postarali děti, rodiče a pracovnice z Mateřské školy Klíček. Velikonoční výslužka putovala i na další hradecká operační střediska.
Velikonoční koleda udělala hasičům velkou radost a ti na oplátku pozvali děti na exkurzi.

Video z předávání můžete zhlédnout v archívu iVysílání. Reportáž začíná v čase 21:35.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

březen 2021
obrázek zpráva Ptačí budky vyhlížejí první podnájemníky
Ptačí budky vyhlížejí první podnájemníky

31.03.2021

Děti z naší mateřské školky ozdobily dvě ptačí budky. Ty nyní najdete v hradeckých lesích v blízkosti hájovny U Dvou šraňků. Zde budky netrpělivě vyhlížejí své první podnájemníky.
Za pomoc s instalací budek děkujeme Městským lesům Hradec Králové.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva MŠ koupila nové vzdělávací pomůcky
MŠ koupila nové vzdělávací pomůcky

22.03.2021

MŠ Klíček pořídila z projektu města Hradce Králové „Program na podporu vzdělávání“ různorodou sadu interaktivních vzdělávacích pomůcek ALBI.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

únor 2021
obrázek zpráva Srdíčkový týden ve Žlutém klíčku
Srdíčkový týden ve Žlutém klíčku

13.02.2021

Děti si užily valentýnské tvoření. Vlastnoručně vytvořily krásná pestrobarevná srdce a přáníčka pro rodiče. Procvičily si také třídění geometrických tvarů podle velikosti a barev.

žlutý klíček

obrázek zpráva Děti vyrobily krmítka pro ptáčky
Děti vyrobily krmítka pro ptáčky

12.02.2021

Děti připravily pro ptáčky krmítka z jablek a směsi zrní. Hotová krmítka rozmístily na školkové zahradě. Všichni opeření strávníci jsou tu srdečně vítáni!

oranžový klíček

obrázek zpráva Děti si hrají na zdravotníky
Děti si hrají na zdravotníky

04.02.2021

Aktuální covidová situace ovlivňuje i spontánní hru dětí. Děti ze Žlutého klíčku se na jedno odpoledne proměnily v lékaře, lékařky a zdravotní sestřičky a svědomitě pečovaly o své (nejen) plyšové pacienty.

žlutý klíček

leden 2021
obrázek zpráva Děti postavily město
Děti postavily město

28.01.2021

Ve čtvrtek 28. ledna se děti z Červeného a Oranžového klíčku s radostí vžily do role stavitelů města. V rámci vzdělávacího programu Technická univerzita "Stavitel města" sestavily městskou infrastrukturu a tu doplnily o nejdůležitější stavby. Nechyběla školka, nemocnice, policie, hasičská stanice, divadlo či supermarket. Rozvíjely vzájemnou spolupráci a komunikaci ve skupině.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Bílý den
Bílý den

27.01.2021

Ve třídě Fialový klíček se uskutečnil "Bílý den". Děti a učitelky přišly do mateřské školy obléknuté v bílém. Děti si vyrobily sněhuláčí klobouky, naučily se vystřihovat sněhové vločky, z alobalu si vyrobily sněhové vločky, které použily na taneční improvizaci, soutěžily v obratnostních disciplínách, sestavovaly zasněžené městečko. Proběhla "koulovaná" s polštářky. Bílou atmosféru nám pomohla dotvořit i zasněžená příroda.

fialový klíček

obrázek zpráva Výprava na Severní pól
Výprava na Severní pól

26.01.2021

Minulý týden podnikly děti z Oranžového klíčku dobrodružnou výpravu na Severní pól. Při svém putování se zastavily také v Grónsku, seznámily se s tamějšími obyvateli, postavily si společně iglú, vyzkoušely si rybolov a spřátelily se se sympatickým ledním medvědem.

oranžový klíček

obrázek zpráva Příběh o jedné sazeničce
Příběh o jedné sazeničce

07.01.2021

Fialový klíček v minulém týdnu sázel řízky sukulentní květiny tlustice. Děti se učily nabírat hlínu do květináčů v přiměřeném množství, přitlačit prsty hlínu k rostlince. Květináče si označily a o sazenice se budou starat až do jara. Vzrostlou květinou na jaře obdarují maminku u příležitosti Dne matek. Letošnímu sázení však předcházel jeden velmi zajímavý příběh:

fialový klíček

prosinec 2020
obrázek zpráva Děti z Oranžového klíčku pomáhají dětem
Děti z Oranžového klíčku pomáhají dětem

06.12.2020

Projekt "Krabice od bot" se koná již desátým rokem. Také letos se MŠ Klíček do projektu zapojila a s pomocí dětí a rodičů z Oranžového klíčku připravila pět dárkových krabic.

oranžový klíček

obrázek zpráva Mikuláš a jeho pomocníci přinesli nadílku
Mikuláš a jeho pomocníci přinesli nadílku

04.12.2020

V pátek 4. prosince navštívil všechny třídy Mikuláš se svými pomocníky. Děti Mikulášovi, andělovi a dvěma umouněným čertům zazpívaly písničky a přednesly básničky, které poctivě nacvičovaly speciálně pro tento sváteční den. Za odměnu jim Mikuláš nadělil balíček s překvapením.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva První sníh děti potešil
První sníh děti potešil

03.12.2020

Ve čtvrtek 3. prosince do Hradce Králové konečně dorazil Martin na bílém koni. A přivezl s sebou poměrně štědrou sněhovou nadílku. Děti se už od časného rána těšily, až si čerstvě napadaného sněhu náležitě užijí. Děti z Oranžového klíčku na zahradě nejprve rozpoutaly pořádnou sněhovou koulovačku, aby si poté s kamarády z Červeného klíčku užily legraci při bobování. Pekáčování si vyzkoušely i děti ze Zeleného klíčku.

zelený klíček oranžový klíček červený klíček

listopad 2020
obrázek zpráva Děti z FK pečují o zahradu i na podzim
Děti z FK pečují o zahradu i na podzim

30.11.2020

Školní zahrada potřebuje údržbu po celý rok. Na podzim se do zahradnických prací s chutí zapojily také děti z Fialového klíčku. Vyzkoušely si práci s hráběmi, učily se vozit shrabané listí v kolečku.

fialový klíček

obrázek zpráva Podzimní tvoření s Modrým klíčkem
Podzimní tvoření s Modrým klíčkem

26.11.2020

Že se dá tvořit i z přírodních materiálů, se přesvědčily děti z Modrého klíčku. S menší dopomocí paní učitelek vytvořily mozaiku ze spadaného listí. Pošmourné podzimní počasí tak na okamžik rozveselilo zlatavé sluníčko.

modrý klíček

obrázek rakety